22 січня виповнилось 103 роки з дня проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Ця подія посідає важливе місце на сторінках нашої історії, адже збулися мрії українців на вільне життя в самостійній соборній незалежній державі.
З нагоди Дня Соборності України у Молодіжній загальноосвітній школі – саду І-ІІ ступенів №40 Херсонської міської ради відбулась урочиста лінійка, яку підготували члени учнівського самоврядування.
У своїх віршах учні оспівували любов до неньки України, її велич і красу.
Все, що мріялось віками,
Сповнилось, настало!
«Ще не вмерла Україна» –
Гордо прозвучало.
День Злуки, як ніколи, актуальний і в наші дні. Адже знову над Україною нависла небезпека розбрату, знову проливається кров, знову ми відстоюємо право нашої держави на цілісність і незалежність.
Саме тому ми повинні бути свідомими, бо саме в єдності дій і соборності душ можемо досягти величної мети – побудови вільної, демократичної держави. Коли ми єдині – тоді ми сильні!
Також діти просили в Бога кращої долі для держави:
Молюсь за тебе, Україно,
Молюсь за тебе кожен час,
Бо ти у нас одна єдина, –
Писав в своїх віршах Тарас.
Молюсь,- казав він, щоб у тебе
Не було між людьми війни,
Щоб завжди було чисте небо
На нашій стомленій землі.
Після завершення лінійки, учні школи разом з вчителями дружно взялись за руки і утворили символічний ланцюг єдності.
6 грудня - День Збройних сил України, це свято, коли в серцях у кожного патріота поєднуються гордість за наших
героїв і смуток за тих, хто боронив Україну до останнього. Це свято не лише військових, а й усіх свідомих громадян, які вболівають за долю нашої землі і нашого народу.
До Дня Збройних Сил України з метою патріотичного виховання підростаючого покоління в Молодіжній ЗОШ сад №40 відбулося спортивне змагання між учнями 5 та 6 класів. У цих змаганнях учні показали гарні результати з бігу, стрибків.
Сьогодні ми вітаємо усіх, хто має високе звання захисника України! Ви – наші захисники, опора держави. Спокій наших домівок, спокій близьких – у ваших надійних, сильних руках. Прийміть від нашої шкільної родини вітання з найкращими побажаннями. Зі святом Вас, справжні герої України!
День Гідності та Свободи в школі відзначили заходами, що нагадали про події, які назавжди залишились в пам’яті українців. 21 листопада – день, коли в Україні почалися дві революції: Помаранчева (2004 р.) та Революція гідності (2013 р.). У цей день в школі проведені такі заходи: години спілкування «Україна – це територія Гідності і Свободи», у кімнаті бойової слави - усний журнал " Герої не вмирають". В шкільний бібліотеці оформлений інформаційно-тематичний куточок «Революція свідомості».
Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.
День захисника України – свято, що відзначається 14 жовтня у день Святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. Це свято пам’яті про наших гордих предків, які вогнем і мечем виборювали право на незалежність рідної держави, свято вшанування козацької доблесті, свято вдячності всім, хто захищав і захищає нашу рідну землю. Напередодні свята учні 6 класу Молодіжної загальноосвітньої школи - саду І-ІІ ступенів №40 разом з учителем фізичної культури провели спортивні змагання до цієї знаменної дати. У конкурсах на віджимання, на спритність вони показали гарні результати, тим самим засвідчили, що вони нащадки козацького роду.
День Збройних Сил України був встановлений постановою Верховної Ради України в 1993р. Це свято відзначається щорічно 06 грудня – у день ухвалення в 1991 році закону України «Про Збройні Сили України».
07.12.2020 учні Молодіжної загальноосвітньої школи-саду І-ІІ ступенів № 40 Херсонської міської ради взяли участь у спортивних змаганнях, присвячених цій знаменній даті.
Це фізкультурно-спортивне свято було приурочене Дню ЗСУ, щоб позмагатися у силі спритності, кмітливості, винахідливості, щоб прищеплювати прагнення до занять фізкультурою і, звичайно, виховувати патріотичні почуття до рідної землі, дружби та взаємоповагу один до одного, взаєморозуміння.
Переможцями заходу стали учні 7 класу, тож бажаємо їм і надалі отримувати перемоги.
Також, шкільним бібліотекарем були проведені уроки мужності у 7,8,9 класах. Дітям розповіли про становлення української армії, ідеали служіння народові, готовності патріота до героїчного подвигу в ім'я Української держави.
Чи кожна область України може похизуватися виходом до двох морів, найбільшою пустелею країни, двома заповідниками та ще багатьма цікавими для туристів місцями?
Саме такими незабутніми туристичними маршрутами Херсонщини сьогодні мандрували учні Молодіжної загальноосвітньої школи-саду І-ІІ ступенів №40 Херсонської міської
ради. Учні
8 класу провели віртуальну екскурсію містом, ознайомили з пам’ятними місцями та подіями, які відбувалися на Херсонщині, дали можливість поринути у історію міста.
Зі святом, рідне місто! Добра і благополуччя тобі на віки.
8 і 9 травня ми, разом з мільйонами людей по всьому світу, відзначаємо День пам’яті і примирення та 75 річницю Перемоги над нацизмом у Європі.
Цей святий день завжди викликає почуття світлої радості, безмежної гордості за наш народ та гіркий сум водночас. Знаючи, якою великою ціною завойовано нашу перемогу, схиляємо голови перед священною пам’яттю загиблих. Ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни. Ми вдячні за зразки мужності, силу духу, самопожертву, які ви виявили у боях за рідну землю.
Долучилися до цього заходу і вчителі Молодіжної загальноосвітньої школи-саду І-ІІ ступенів №40 Херсонської міської ради на чолі з директором школи-саду Васюніною Тетяною Павлівною. Дотримуючись умов карантину, з квітами, солодощами вони завітали до тих небагатьох мешканців селища Молодіжного, які боронили нашу країну в роки війни, висловили безмежну вдячність усім, хто тяжкою ратною працею наближав довгоочікуваний день визволення та кував перемогу в тилу. Не залишилася без уваги і найстарша жителька селища Молодіжного Албатирєва Лідія Дмитрівна, якій в цьому році виповнилося 94 роки. Донька Лідії Дмитрівни повідомила, що старенька чекала на гостей з самого ранку, оскільки поздоровлення ветеранів стало щорічною традицією. Зі сльозами на очах, словами вдячності ветерани зустрічали гостей, дякували за те, що в таких складних умовах, які відбуваються в країні, за них не забули і запрошували на свято в наступному році.
День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як символ героїчного минулого, адже самовідданість та мужність тих, хто віддав своє життя за Батьківщину – приклад патріотизму для нащадків.
Бажаємо всім захисникам Вітчизни міцного здоров’я на довгі літа, щастя, злагоди та мирного неба над головою вам і вашим родинам.
Низький уклін, вічна пам’ять і слава визволителям, котрі зі зброєю в руках захистили свободу і незалежність нашої країни.
Все далі линуть у давнину запеклі сорокові минулого століття, але пам’ять про справжніх героїв досі бентежить серця сучасників. 13 березня виповнюється - 75 років з дня визволення м. Херсона від фашистських загарбників (1944). Вся територія області була звільнена 17 березня. Визволення правобережної Херсонщини проводили війська 3-го Українського фронту під командуванням генерала армії Р.Я. Малиновського. У цей день традиційно у бібліотеках, музеях, навчальних закладах проводилися зустрічі для учнів, студентів, на яких розповідали про самовідданість, мужність і патріотизм визволителів Херсона у 1944-му році, які подарували нам найдорожче, що є у людини – життя і свободу. А також у парку Слави біля пам’ятника Невідомому солдату відбувалася урочиста церемонія покладання квітів. У Херсоні в умовах карантину відзначають День визволення від нацистів – офіційні заходи не проводяться, проте містяни прийшли у Парк Слави, щоб вшанувати пам'ять визволителів міста.
Сьогодні Україна перестала бути мирною: руйнуються міста, лунають постріли, гинуть мирні люди та українські воїни – наші сучасники і земляки. Кожне ім’я – це незагоєна рана, біль наших сердець. І молоде покоління повинне знати своїх героїв.
Велика шана Вам та низький уклін!!!
Минають роки й сторіччя, змінюються вірування і погляди людей, а великі надбання мистецтва надовго переживають своїх творців. Дійсно, є в нашій літературі імена, що не потребують ні пишних шат красномовності, ані високих означень та епітетів, бо вони входять у свідомість кожного з нас із самого малечку, як голос матері, як сонячне світло, як подих рідних просторів. До них належить ім'я геніального українського поета Тараса Шевченка.
У зв’язку з відзначанням дня народження Т. Г. Шевченка, із метою вшанування пам’яті реформатора української мови, основоположника української літератури, популяризації його літературної та мистецької спадщини, культурного розвитку молодих громадян України з 10.03 по 12.03.2020 року у школі проведено Шевченківські дні, які проходили під гаслом «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття… Тебе своїм сучасником звемо».
Відкрився тиждень урочистою лінійкою « Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!» та виставкою матеріалів про Т. Шевченка у коридорі школи під назвою «Ми пам’ятаємо тебе, Тарасе!».
Серед школярів 1-8 класів проведений конкурс читців « Вшануймо пам’ять Кобзаря…». Перемогу серед учнів початкової школи отримав учень 3 класу Захар ГАВРИЛЮК, серед учнів середньої школи – учні 7 класу Костянтин ХІМЕЙЧУК ТА Іван ГОРЕЦЬКИЙ. Учні показали відмінні знання, читали напам’ять твори Кобзаря.
Про геніального поета-революціонера Тараса Григоровича Шевченка ми, здається, знаємо все. Однак у котрий раз спиняємося перед величчю генія, вчитуємося і вдумуємося, вслухаємося в його незнищенного безсмертного “Кобзаря”.
В останні дні зими у Молодіжній загальноосвітній школі-саду І-ІІ ступенів № 40 Херсонської міської ради пройшло загальношкільне сімейне свято-ярмарок «Масляна». Серед гостей був присутній депутат обласної ради Юрій Геннадійович РОЖКОВ, а також батьки і жителі селища Молодіжного.
Діти та гості приймали активну участь у розважальних конкурсах, що підняло настрій присутніх та сприяло легкій, невимушеній атмосфері сімейного спілкування. Але найцікавіше було попереду - розпочався ярмарок, який пройшов у кращих українських традиціях.
Всі бажаючі могли придбати, смаколики на будь-який смак: вареники та млинці,тістечка та пиріжки,печиво та торти. Гості та діти були настільки в захваті від колориту та настрою ярмарки, що час промайнув непомітно.
Це сімейне свято ще міцніше об’єднало у єдину родину вихованців школи, їх батьків та громаду селища.
Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші предки. Мова є душею нації, її генетичним кодом…
21лютого – Всесвітній день рідної мови. Це свято відзначають люди всього світу і до нього долучилася наша шкільна родина Молодіжної ЗОШ-саду І-ІІ ступенів № 40.
Традиційно, у нашій школі в цей день пройшла урочиста лінійка «Яке прекрасне рідне слово!». В ній прийняли участь учні середньої та молодшої школи. Діти зачитали вірші, переглянули відео «Цікаві факти про українську мову», а учні 2-4 класів зачитали правила, які обов’язково повинен дотримуватися кожен, щоб розвивати свою мову. Бібліотекарем школи була організована виставка української літератури «Маестро українського слова».
Сила слова безмежна! Воно здатне робити диво, бо хвилює найтонші струни людського серця. Тож, любіть, вивчайте нашу мову!
А сотню вже зустріли небеса..
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров´ю перемішана сльоза….
А батько сина ще не відпускав..
Й заплакав Бог,побачивши загін..
З метою вшанування пам'яті героїв Небесної сотні, прищеплення любові до Батьківщини, виховання патріотичної свідомості, бажання стати гідними громадянами України - 20 лютого 2020 року в Молодіжній загальноосвітній школі -саду І-ІІ ступенів № 40 Херсонської міської ради проведено лінійку-реквієм, приурочену пам’яті Небесної сотні.
Українські Ангели загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. Безумовно, жодного з нас події, що відбувалися впродовж останніх місяців, не залишили байдужими. Тяжкий шлях уже позаду, але емоції й спогади завжди житимуть у наших серцях. Ці декілька місяців назавжди переписали сторінки історії України.
Зараз розпочинається відлік новітньої історії України. Небесна сотня виконала свою земну місію. Тепер наша черга.
СЛАВА УКРАЇНІ!
Минає 31 рік з того часу, як 15 лютого 1989 року була завершена десятирічна жорстока та запекла неоголошена війна, яка забрала майже 14,5 тисячі молодих життів, скалічила сотні молодих життів, серед яких і життя та здоров’я наших українців та земляків.
Тож сьогодні,18 лютого 2020 року, учнівська молодь Молодіжної загальноосвітньої школи-саду І – ІІ ст. № 40 Херсонської міської ради та учасники антитерористичних операцій «Кордон» Бичковський Ю.О. і Гурківський В. В. зустрілися, щоб вшанувати пам'ять воїнів, які загинули та висловити повагу до мужності та військової доблесті тих, хто пройшов через горнило афганської війни.
По завершені, віддаючи данину поваги всім загиблим при виконанні військового обов’язку на території інших держав, усі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих героїв.
Учасники заходу на згадку зробили світлину та вручили гостям квіти.
Голокост в Украї́ні
Страшна ніч огорнула мою Україну.
В небі високо засяяли
зорі.
Чому ж до зірок я думкою лину,
Схиляючи голову в тихій покорі?
Може, ті зорі — то душі людей,
Які відлетіли в трагічні часи? ...
А серед них скільки було дітей!
їм не бачити більше земної краси.
Ніколи вже їм не пізнати Кохання...
Не пройтися щасливим лісом, ні полем...
Голокост знищив життя і сподівання...
Історію неможливо повернути назад. Але необхідно розповісти про неї всю правду. Історія нашої Батьківщини, на жаль, має й сумні сторінки. Україна – це країна пісні й краси. Україна в роки Голокосту – це країна смерті. Смерті безвинних. Голокост в Украї́ні — систематичне винищення євреїв на українських територіях, окупованих нацистською Німеччиною в 1941–1944 роках.
З метою просвітницької роботи, ознайомлення учнів з трагічними сторінками історії - Голокостом, що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших націй, виховування почуття гуманності та формування толерантності у міжнаціональних відносинах 27-го січня в Молодіжній загальноосвітній школі – саду І-ІІ ступенів №40 проведено усний журнал«Голокост. Геноцид проти єврейського народу», присвячений Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту, в якому взяли участь учні 6-8 класів та вчителі школи.
Пройшли виховні години: «Так починалася «Дорога смерті» до Бабиного Яру», «Історія і трагедія Бабиного Яру», «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності.
Нехай в наших душах та серцях живе надія, що подібного більше ніколи не повториться! Будемо пам’ятати...
День Соборності України.
22 січня – величний день в історії України. 1919 року на Софіївській площі у Києві був проголошений Акт возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. - прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність Української Народної Республіки. Учні та вчителі Молодіжної загальноосвітньої школи-саду І-ІІ ступенів №40 Херсонської міської ради теж відзначили ці події! Учителем історії Д.І.Ступніковим проведено інтегровану гру-вікторину, де учні 7-8 класів показали свої знання із різних предметів: історії, географії, народознавства, літератури, переглянуто презентації. Також згадали події, що відбувалися 22 січня 2014 року н а Майдані Незалежності та події, що відбуваються зараз в країні.
Тому в нелегкі часи для нашої Батьківщини, ми не перестанемо вірити, що територіальна цілісність України, навіки залишиться непорушною. Адже вона скріплена кров’ю мільйонів незламних борців минулого століття і тих, хто і зараз веде боротьбу з ворогом, який посягнув на цілісність нашої держави, на сході України.
І знов Різдво…
Багато століть тому, у небесах спалахнула Віфлеємська зоря, що віщувала прихід у світ любові, чистоти, віри й надії. Щороку відблиск цієї зірки запалює в будинках різдвяні свічі, будить в наших серцях віру у добро та любов. Свято Різдва чекають з нетерпінням і дорослі, і малі. Воно приносить чимало радощів, веселощів та солодощів, тішить своїм затишком, спокоєм та надіями на краще майбутнє. Щоб свято було ще радіснішим та веселішим, родичі один одному кладуть подарунки під ялинку.
Не залишилися байдужими і учні Молодіжної загальноосвітньої школи – саду І – ІІ ст. № 40 Херсонської міської ради.
Учні та вчителі з театралізованим дійством завітали до мешканців селища Молодіжне. Люди гостинно зустрічали колядників, ділилися солодощами, своїми спогадами щодо святкування Різдва Христового.
Я святого Миколая
Дуже - дуже добре знаю.
Він на свято в чобіток
Для слухняних діточок
Має у своїй торбинці
Найприємніші гостинці.
День Святого Миколая з нетерпінням чекають діти і дорослі. Адже всі люблять чудеса і вірять у казку. Тому вже традиційно в нашому закладі 19 грудня відбулося свято « Миколай, Миколай, до нас в
гості
завітай». В ході свята учні початкових класів розповідали вірші, водили хороводи і в нагороду отримали від справжнього Миколая солодкі подарунки.
Найбільша вдячність від діточок - це їх щирі посмішки та радість в очах.
В нашій школі було проведено захід, до традиційного, немеркнучого з роками свята Дня Збройних сил України. Військові традиції не вмирають, доки існує сам народ, доки розвиваються його збройні сили і тому 6 грудня - День Збройних сил України. Це свято для всіх людей військової справи, доблесті та честі.
Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Невідома навіть точна цифра. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них.
Класними керівниками Молодіжної загальноосвітньої школи – саду І – ІІ ст. № 40 Херсонської міської ради проведені години спілкування «Моторошні дні в історії українського народу». В шкільній бібліотеці протягом тижня діти переглядали книжкову виставку «Голодний 1933-й».
Завершився день скорботи виховним заходом «Де б ти не був – вшануй померлих від голоду!». Учні 7-8 класів читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролик «Історія гідності. Голодомори».
21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. З метою гідного вшанування мужності учасників подій на Майдані, європейського майбутнього України у Молодіжній ЗОШ – саду І- ІІ ст. № 40 були проведені наступні заходи :
- класними керівниками 1- 8 класів проведені години спілкування «Що означає бути гідним?» ,«Україна гідна свободи», «Герої Небесної сотні»;
- позакласний виховний захід для учнів 5 -8 класів «Пам’ятаємо. Шануємо. Віримо…»;
- у шкільній бібліотеці організована виставка "Події, що змінили долю України".
Мова - одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші предки. Мова є душею нації, її генетичним кодом…
9 листопада – День писемності. До свята, яке відзначає уся наша країна, долучилася і шкільна родина Молодіжної ЗОШ – саду І – ІІ ст. № 40.
Традиційно, захід відкривається урочистою лінійкою « Яке прекрасне рідне слово!». Родзинкою свята стало проведення святкових заходів за участю учнів початкових класів та середньої школи. Вони читали вірші, демонстрували знання рідної мови.
До написання Всеукраїнського радіо диктанту національної єдності долучилися учні 5-8 класів та вчителі школи.
Цього святкового дня відбулося урочисте відкриття І шкільного етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика.
Сила слова безмежна! Воно здатне робити диво, бо хвилює найтонші струни людського серця. Тож, любіть, вивчайте нашу мову!
Все далі линуть у давнину запеклі сорокові роки минулого століття, але пам’ять про справжніх героїв Другої Світової війни бентежним серця і надалі.
13 березня 2019 року в Молодіжній ЗОШ-сад І-ІІ ступенів № 40 Херсонської міської ради у кімнаті бойової слави відбувся урок мужності з показом відео-презентації з нагоди 75-ї річниці визволення Херсонщини від німецько-фашистських загарбників.
Метою заходу було ознайомити учнів з історичним минулим рідного краю і показати наскільки важливо пам’ятати подвиги наших дідів і прадідів.