ПОГОДЖЕНО

 

Начальником управління освіти

 

Херсонської  міської ради,

 

                                                                                ___________ Наталя ЖУРЖЕНКО

 

 

 

 

 

 

 

Положення

 

про проведення ХІ Форуму президентів учнівського самоврядування освітніх закладів міста Херсона

 

«Шляхи удосконалення учнівського самоврядування»

 

1. Загальні положення:

 

1.1. Форум президентів органів учнівського самоврядування освітніх закладів міста Херсона на тему «Шляхи удосконалення шкільного самоврядування» (далі - Форум ) започатковано у 2012 році за ініціативи Міського учнівського парламенту (далі- МУП).

 

1.2. Організаторами ХІ-Форуму президентів учнівського самоврядування освітніх закладів міста Херсона (далі - Форум) є Рада міського учнівського парламенту при управлінні освіти Херсонської міської ради за підтримки управління освіти.

 

1.3. До участі у Форумі запрошуються президенти та представники органів учнівського самоврядування закладі загальної середньої освіти, члени Міського учнівського парламенту.

 

1.4. Організацію та проведення Форуму забезпечує рада МУП із залученням шкільних органів дитячого самоврядування.

 

1.5. Для організації та проведення Форуму створюється організаційний комітет.

 

1.5.1. До складу організаційного комітету входять представники ради МУП, педагоги Палацу дитячої та юнацької творчості та управління освіти.

 

1.5.2. Організаційний комітет уповноважений ухвалювати рішення з усіх питань, що виникають у зв’язку з проведенням Форуму та здійснює організаційну роботу щодо його проведення.

 

1.5.3. Формує сценарій проведення Форуму.

 

1.5.4. Приймає заявки на участь у Форумі.

 

1.5.5.Відбирає найкращі матеріали з тих , які надійшли до оргкомітету) для виступів на Форумі (презентації, відеоролики) .

 

1.5.6. Веде протокол засідання Форуму.

 

1.5.7. Формує збірку відеороликів та поширює її серед органів дитячого самоврядування освітніх закладів міста.

 

1.5.8. Організовує реєстрацію рейтингової оцінки відеороликів під час виступів.

 

1.5.9. Готує ведучих, модераторів Форуму.

 

1.5.10. Створює урочисту атмосферу проведення Форуму.

 

1.5.11. Створює умови для презентацій учасників Форуму.

 

1.5.12. Готує дипломи та медалі  для нагородження.

 

1.5.13. Організовує поширення кращих представлених робіт на Форумі через засоби масової інформації. Готує статтю про перебіг та результати для сайту управління освіти.

 

 

 

2. Мета

 

2.1. Обмін досвідом роботи між учнівськими органами самоврядування освітніх закладів міста;

 

2.2.Активізація діяльності органів учнівського самоврядування загально-середньої  та позашкільної освіти;

 

2.3. Участь учнівської молоді в ініціюванні та прийнятті рішень; виявлення креативних ідей, проєктів, заходів, форм роботи щодо розвитку учнівського лідерського руху.

 

 

 

3. Основні завдання конкурсу:

 

3.1. Створення умов для розвитку лідерського руху та виявлення нових шляхів удосконалення роботи шкільних органів учнівського самоврядування;

 

3.2. Формування:

 

3.2.1. навичок презентації результатів роботи шкільного самоврядування;

 

3.2.2. пошук нових дієвих форм роботи шкільних органів дитячого врядування;

 

3.2.3. навичок роботи в команді;

 

3.2.4. розвиток лідерських якостей;

 

3.2.5. формування умінь та навичок у лідерів шкільного самоврядування щодо створенню проектів та їх реалізації ( «від ідеї до реалізації»).

 

 

 

4. Учасники Форуму

 

4.1. Форум проводиться на добровільних засадах для органів дитячогосамоврядування закладів загальної середньої освіти міста.

 

4.2. Учасниками Форуму є президенти та представники органів учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти, члени Міського учнівського парламенту.

 

 

 

5. Терміни проведення Форуму

 

5.1. ХІ-й Форум відбудеться 27 квітня 2022року в онлайн форматі, початок конференції о 14:00.

 

5.2. Для участі у Форумі направляєтьсяголова (президент) шкільного самоврядування,представник Міського учнівського парламенту від навчального закладуабо член міського клубу,який функціонує при Міському учнівському парламенті

 

5.2.1. Делегований представник, який братиме участь у форумі,  заповнює заявку, за посиланням:https://forms.gle/iVxgHKUkVtve69F97до 20 квітня.

 

5.3.Для виступу на Форумі доповідач відправляє заявку та матеріали доповідідо 23 квітня на електронну пошту: radamup.ks@gmail.com(Гожельник Яна Андріївна, куратор ради МУП, методист Палацу дитячої та юнацької творчості, тел.: +380 99 094 16 84, вул. П.Калнишевського (Чекістів), 2,) вказавши тему листа(Матеріали презентації до форуму школи №…).Форма заявки додається (додаток 1)Заявки приймаються лише у електронному вигляді, формат “Документ Microsoft Office Word»

 

5.4Протягом декількох днів оргкомітет оцінює усі відправлені роботи та обирає 10 найкращих робіт для виступу на конференції.

 

5.5.Оргкомітет 25 квітня повідомляє доповідача про включення його до виступу на Форумі по телефону та електронній пошті.

 

 

 

6.Умови проведення Форуму

 

6.1. На Форумі  презентується доповідь до 3 хвилин  на тему: «Найкращий захід  (проєкт) учнівського самоврядування у 2021/2022 навчальному році », «Мої пропозиції  (ідея, проєкт) щодо заходів, які сприяли ( сприятимуть ) згуртуванню та розвитку лідерського руху самоврядування в нашій школі», «Наші інноваційні кроки у 2021-2022н.р. щодо удосконалення роботи шкільного самоврядування», «Основні передумови розвитку учнівського самоврядуванняв нашій школі»,« Нова модель учнівського самоврядування у нашій школі», усе це повинно бути показано в одній найкращій справі, або заході шкільного самоврядування.

 

6.2. Кожен учасник повинен розкрити обрану тему у вигляді презентації або відеоролику (можна на прикладі впровадженої корисної справи учнівського самоврядування або яку планує

 

6.3. У презентації чітко повинно бутиокреслено:

 

- що саме вплинуло на згуртування та розвиток учнівського самоуправління; - як і що змінилося в діяльності учнівського самоврядування у 2021-2022 н.р.; - як і що плануєте змінити  в діяльності органів учнівського самоврядування або буде розвинуте у 2022-2023 навчальному році;

 

6.4.розвиток ) шкільне самоврядування стало (стане) кращим і чим воно стало (стане) ефективнішим.

 

6.5.  Зміст ідеї (проєкту) або заходу доповнюється  схемами,таблицями, фото та відео матеріалами і т.д.

 

 

 

7. Визначення і нагородження переможців.

 

7.1. Переможці Форуму визначаються шляхом відкритого голосування учасників Форуму (одне перше місце, два других місця, та три третіх місця).

 

7.2. Управління освіти Херсонської міської ради нагороджує учасників Форуму за презентацію відеоролику дипломами.

 

7.3. Рада Міського учнівського парламенту заносить до скарбниці кращий досвід шкільних органів самоврядування по створенню перспективних проектів.

 

Оргкомітет, Рада МУП

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

 

 

 

Оргкомітет, рада Міського

 

учнівського парламенту

 

при управлінні освіти

 

Херсонської міської ради

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Заявка

 

на участь у ХІ форумі президентів

 

учнівського самоврядування освітніх закладів міста Херсона

 

«Шляхи удосконалення учнівського самоврядування»

 

від навчального закладу _____________________________________________

 

(заклад)

 

Керівник: Прізвище, ім’я, по батькові, контактний телефон___________

 

__________________________________________________________________

 

Тема доповіді-презентації

 

___________________________________________________

 

ПІБ лідера (посада у органах самоврядування, клас, контактний телефон) який презентує обрану тему________________________________________

 

 

Директор ЗЗСО                                                                 

Представники учнівсського самоврядування можуть долучитися до проведення учнівської конференції 
Покликання на ЗУМ конференцію
Тема: Медіаклуб
Час: 13 квітня 2022 16:30 PM Хельсинки
Підключитися до конференції Zoom
Ідентифікатор конференції: 870 4651 6966
Код доступу: B6uLSv

Долю демократичної країни вирішують громадяни, які обирають владу, а потім несуть відповідальність за свій вибір. Свідомість і відповідальність слід виховувати з самого дитинства. У школі все це добре розуміють, тому вчать майбутніх громадян самоврядуванню.

21 вересня відбулися вибори президента шкільного парламенту, яким передувала велика попередня робота: висунення найдостойніших, найкреативніших і найактивніших у кандидати, написання програм, зустрічі з виборцями. Серед кандидатів було два школярі: Горецький Іван – учень 9 класу та Бєлов Іван - учень 7 класу. На основі кращих шкільних традицій кандидати в шкільні президенти розробили програму своїх планів та дій на посаді президента школи. Вони пропонували проводити інтелектуальні та спортивні змагання між класами, влаштовувати флешмоби, розширити волонтерський рух, організувати роботу з молодшими школярами під час перерв, покращити успішність у навчанні та підняти рівень учнівського самоврядування.

Тиждень передвиборної агітації завершилися голосуванням учнів 5-9 класів. У голосуванні взяли участь учні та вчителі. Після підрахунків голосів, згідно з протоколом виборчої комісії, за результатами голосування президентом школи став Горецький Іван.

Ми бажаємо новообраному президенту наполегливості та успіхів на цій почесній та відповідальній посаді.

       З метою підвищення рівня правової освіти й політичної культури майбутніх виборців, підвищення інтересу до інституту виборів школярів, виховання у підлітків активної життєвої позиції, 09.10.2020 у Молодіжній ЗОШ-сад І-ІІ ступенів №40, відбулися вибори президента школи.

05.10.2020 стартувала виборча кампанія. Заяви на участь подали 2 учениці, а саме: Величко Маргарита, учениця 7 класу  та Сисоєва Марія, учениця 8 класу. Кандидати підійшли до передвиборчої гонки дуже креативно, створили відеоролики про себе та свої передвиборчі обіцянки, які транслювалися кожну перерву у холі школи.

09 жовтня, після тижневого марафону, пройшли відкриті, демократичні вибори. Під час голосування була відтворена обстановка як на справжніх виборах – учні позначили свого кандидата в бюлетенях та кидали їх в спеціальну урну. Перемогу отримала Величко Маргарита, її обрало 35 учнів нашої школи. І нарешті, 12.10.2020 відбулася інавгурація новообраного Президента учнівського самоврядування.  Маргариту привітало усе шкільне товариство.

       Бажаємо успіхів!

 

 

        Учнівське самоврядування в школі – це засіб розширення діапазону діяльності учнів, дозволяє  їм відчути себе господарями в школі і класі.

До дня вчителя, у Молодіжній загальноосвітній школі – саду №40 учнівське самоврядування, а саме сектор «Дозвілля» організували концерт-поздоровлення для вчителів нашої школи,а саме сценки: «Вчитель української мови на побаченні, « Ремень»,танцювальний колектив «Мілашки» виконали сучасний танок.

          Велика подяка Вам,наші учні за організацію та проведення свята!!!

 

 

 

 

 

 

                    УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

     МОЛОДІЖНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА-САД І-ІІ СТУПЕНІВ № 40

                                          ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

вул. Мічуріна, 6, сел. Молодіжне, м. Херсон, 73487, тел. (0552) 36-11-36,е-mail shkolacad40@ukr.net

                                                                                

                                                                                 НАКАЗ

 

від 31.08.2020 р.                                                                                  № 120

 

Про організацію самоврядування в

школі-саду у 2020-2021 н.р.

 

З метою демократизації суспільства в школі було створено орган учнівського самоврядування, який став справжньою школою формування соціальної активності та соціальної відповідальності, громадянського виховання школярів, формування ініціативної особистості, здатної приймати нестандартні рішення.

Педагогічний колектив школи розуміє, що участь школярів в учнівському самоврядуванні – це важливий шлях і умова формування в молодого покоління відповідальності, ініціативи, творчості, залучення до демократичних перетворень, що відбуваються у суспільстві. Особлива увага надається можливостям забезпечення кожному учневі престижної позиції, успіху у справах, широких контактів з однолітками.

Учнівське самоврядування школи – це дієвий структурний підрозділ, який відкриває широкі можливості для самореалізації учнів, орієнтує їх на досягнення соціально корисної мети, забезпечує соціальний захист прав дітей, відвертає увагу від асоціальних форм поведінки, заповнює позаурочний простір цікавими та змістовними справами.

Основні завдання учнівського самоврядування:

1.       формувати і розвивати соціально активну, гуманістично спрямовану особистість;

2.       виховувати громадянську позицію, національну самосвідомість;

3.       формувати в учнів високі моральні якості, уміння співпрацювати на правах рівності, гласності, демократизму.

Учнівське самоврядування сьогодні – це не лише принцип організації учнівського колективу, а й орган керівництва колективом, який стимулює громадянське і моральне виховання особистості. Воно сприяє процесу вдосконалення управління школою, оскільки передача окремих організаційних функцій учням забезпечує розв’язання складних навчально-виховних проблем.

З метою виявлення та розвитку схильностей і здібностей школярів, розширення їх кругозору, формування в учнів управлінських навичок, особистої відповідальності за доручену справу

 

НАКАЗУЮ:

 

1.Заступнику  директора з ВР Наталії ГАВАНОВСЬКІЙ,

1.1.Організувати роботу шкільного самоврядування в 2020-2021 н.р.

1.2. Обговорювати питання вдосконалення роботи учнівського самоврядування на нарадах класних керівників, засіданнях педагогічної ради            

                                                                                                       Протягом року

 2. Педагогу-організатору Тетяні НІКІТЮК:

 2.1.Провести учнівські збори щодо вибору голови учнівського самоврядування та керівників основних структурних підрозділів.

                     До 18.09.2020

  3.Призначити відповідальними за роботу секторів  самоврядування таких вчителів:

4.                 Сектор «Навчальний» – заступник директора з навчальноЇ роботи

Олена СНАЦЬКА;

5.                 Сектор «Помічник» - вчитель початкових класів – Інна АНДРІЄЦЬ;

6.                 Сектор «Прес-центр» – вчитель початкових класів Оксана ПРИТУЛА;

7.                 Сектор «Здоров’я і спорт» - вчитель фізичної культури Тетяна СЛУШНА;

8.                 Сектор «Милосердя» педагог організатор Дар’я ПАНФІЛОВА;

9.                 Сектор «Старостат» - заступник директора з виховної роботи

Наталія ГАВАНОВСЬКА.

  4.Практичному психологу Дар’ї ПАНФІЛОВІЙ.:

  4.1.Організувати психолого-педагогічний супровід учнівського самоврядування

5. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора з виховної роботи Наталію ГАВАНОВСЬКУ

 

Директор школи-саду                                                 Тетяна ВАСЮНІНА

 

 

18 .10 2019 відбулися вибори президента учнівського самоврядування. Кандидатами стали два учня нашої школи :

Зеленський Артур ( 8 клас) та

Горецький Іван ( 7 клас).

 

   На основі кращих шкільних традицій кандидати розробили програму своїх планів та дій на посаді президента школи. Перше місце на виборах посів Зелінський Артур, отримавши впевнену перемогу. Ми всі очікуємо приємних нових змін в нашій школі.

    Протягом вересня  в Молодіжній загальноосвітній школі – саду І- ІІ ст.

№ 40 Херсонської міської ради пройшли вибори у шкільний парламент.

Парламент шкільного самоврядування

 

Сектор « Навчальний»

5 клас – Ляшок Ольга

6 клас – Величко Маргарита

7 клас –Андрусевич Олексій

8 клас – Крайнюкова Катерина, Бех Даніїл,

 

Сектор « Помічник»

5 клас – Надточій Анастасія

6 клас – Золотарьова Валерія, Гончарук Кирил

7 клас – Горецький Іван, Дернова Ольга

8 клас –  Шумська Діана

 

Сектор « Прес - центр»

5 клас – Бєлов Іван, Уманський Костянтин

6 клас – Величко Маргарита, Глобіна Дар’я

7 клас – Будній Руслан, Хімейчук Костянтин

8 клас – Зелінський Артур

 

Сектор « Здоров’я і спорту»

5 клас –  Жук Андрій

6 клас – Кондратюк Андрій, Лакутін

7 клас – Плекан Олексій

8 клас – Надточій Кирило

 

Сектор «Милосердя  »       

5 клас – Скрипець Світлана

6 клас – Йорж Вікторія

7 клас – Дернова Ганна, Цегельник Ганна

8 клас –  Яремчук Ірина

 

Сектор «Старостат »

5 клас – Трохимчук  Ульяна

6 клас –  Чернікова Богдана

7 клас – Сисоєва Марія

 

8 клас – Будяк Анастасія