ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ДИТИНИ ПІД ЧАС ЕВАКУАЦІЇ

1. Заспокойтеся самі. Чим молодші діти, тим сильніше їхній психоемоційний стан залежить від стану батьків. Тому спочатку знайдіть точку рівноваги для себе. Доступний практично всім спосіб – дихальні вправи. Психологиня Світлана Ройз радить зробити дихальні вправи, обійняти самого себе, легенько простукати все тіло долонями, обов’язково потягнутися. У конспекті онлайн-лекції фахівчині ви знайдете 46 робочих інструментів подолання стресу для дорослих та дітей. Лише після того, як стабілізуєтеся самі, починайте говорити з дитиною: спокійно та не надто голосно. 

2. Скажіть слова підтримки. «Ми в порядку. Ми будемо робити все, що в наших силах»«Я доросла, я знаю, що робити»«Я з тобою». За необхідності повторюйте. 

3. Домовтеся про правила поведінки. У небезпечній ситуації дитина повинна виконувати ваші розпорядження миттєво і без сперечань. 

  • Ваші прохання повинні бути лаконічними та зрозумілими. 
  • Якщо є можливість, завчасно порепетируйте в ігровій формі головні команди: «Стій»«Не торкайся цього»«Викинь це»«Іди до мене».
  • Потренуйтеся разом із дитиною виконувати ці команди на швидкість. 

4. Іграшку-супергероя — з собою! Попросіть дитину вибрати маленьку іграшку або талісман, який вона зможе покласти в кишеню. Це може бути навіть мушля з відпустки на морі або камінчик з рідного двора. Скажіть, що у хвилини, коли буде страшно чи самотньо, дитина може брати цю іграшку в руки, розмовляти з нею, розповідати їй про свої почуття. 

5. Прикріпіть до верхнього одягу дитини бейдж з повною інформацією про неї. Імя, прізвище, вік, контактні дані батьків, особливі медичні потреби дитини (якщо такі є), вкажіть групу крові. Окрім  бейджа на одязі, покладіть дитині у кишеню записку та/або напишіть цю інформацію на її руці стійким маркером або ж наклейте цупкий скотч на одяг. Це варто зробити навіть з дітьми 7-10 років, які у звичайному житті пам’ятають персональні дані. У стані стресу забувати прості речі можуть навіть дорослі, а діти й поготів. 

6. Сфотографуйте дитину перед тим, як вийти з дому. Якщо дитина загубиться, у вас буде найбільш точна фотографія, за якою люди зможуть швидше впізнати вашу дитину. Окрім цього, добре запам’ятайте (краще – запишіть), як саме одягнена дитина під час евакуації.  

7. Перебувайте у фізичному контакті з дитиною. Тримайте її за руку або на руках, везіть у візку. Підтримуйте безпосередній контакт весь час, аж допоки поруч не з’явиться інший дорослий, якому ви можете довіряти. Передавайте дитину сторонній людині тільки у крайньому випадку, або якщо це військові або представники рятувальних служб – пам’ятайте, що існує небезпека викрадення дитини під час евакуації.

8. Домовтеся про місце, де ви зустрінетеся, якщо загубитесь (якщо дозволяє вік дитини).

9. Якщо дитина загубилася. У Міністерстві закордонних справ розробили пам’ятку з порадами, як діяти батькам.  

  • Не панікуйте. Зберіться з думками, щоб діяти чітко.
  • Згадайте, де востаннє бачили дитину. Якщо в дитини є телефон – зателефонуйте.
  • Попросіть когось зі знайомих чи родичів залишатися на місці на випадок, якщо дитина повернеться.
  • Попитайте людей навколо, чи бачили вони дитину, назвіть основні прикмети, за наявності – покажіть фото дитини, опишіть, у чому вона одягнена.
  • За можливості, дайте оголошення через гучномовець.
  • Повідомте найближче відділення поліції чи зателефонуйте 102. Якщо дитина загубилась за кордоном, гаряча лінія: 116 000.

10. Важливий чат-бот: Дитина не самаУ меню чат-боту можна обрати одну з шести ситуацій, у якій вам потрібна допомога, та отримати детальні інструкції. Зокрема, чат-бот містить покроковий план дій у разі, якщо ваша дитина загубилася або ви знайшли чужу самотню дитину. Чат-бот було створено Офісом Президента України спільно з ЮНІСЕФ та Міністерством соціальної політики.

11. Остерігайтесь зловмисників: будьте пильними. Зараз українським біженцям допомагає вся Європа. Щодня пересічні громадяни з різних країн від щирого серця діляться їжею, одягом, житлом. Та не слід забувати, що ворог може використовувати цю ситуацію, аби вдарити по найціннішому: по дітях. За повідомленням Сумської обласної військово-цивільної адміністрації, ворожа авіація розкидає дитячі іграшки та мобільні телефони, які начинені вибухівкою. Відома журналістка та блогерка Катерина Венжик також пише про диверсантів, які ховають вибухівку у дитячих іграшках. Поясніть це дитині й пильнуйте за тим, щоб вона брала іграшки та інші речі лише з вашої згоди та у вашій присутності. Ніякі «забуті» або «покинуті» іграшки, смартфони тощо з землі підбирати не можна! Детальніше про це дивіться нижче у розділі «Як уберегти дитину від мін та вибухівки»

Поради про те, як підтримати та заспокоїти дитину під час війни, читайте у окремому матеріалі.

ЯК УБЕРЕГТИ ДИТИНУ ВІД МІН ТА ВИБУХІВКИ

Ще у перші дні війни Національна поліція України попередила про виявлення на території нашої країни протипіхотних мін, так званих метеликів. Вони невеликі, пластмасові, бувають яскравого кольору  через це діти можуть сприймати їх за іграшку. Також ворог розкидає реальні дитячі іграшки, смартфони та інші цінні речі, начинені смертельно небезпечною вибухівкою. 

Крім того, існує ризик замінувань. Причому не лише у зонах бойових дій чи на окупованих територіях, але й вздовж евакуаційних шляхів. Дізнайтеся, як вберегти дитину від мін та вибухівки.

1. Покажіть дитині фото мін-метеликів та упевніться в тому, що вона запам’ятала, як вони виглядають. 

2. Введіть правило: не чіпати сторонні предмети (особливо якщо вони лежать без нагляду і виглядають покинутими). Поясніть дітям, як важливо бути пильними і не торкатися підозрілих предметів або покинутих іграшок, телефонів, побутових речей тощо. Домовтеся з дитиною: у разі, якщо вона помітить щось підозріле, вона має негайно повідомити про це вам або комусь з інших дорослих. Поясніть їй, що ні в якому разі не можна не тільки чіпати ці предмети, а й наближатися до них чи кидати в них чимось. Вибухівкою може бути начинена навіть «звичайнісінька» на вигляд кулькова ручка. Ви можете сказати дитині так: «Зараз усі допомагають Збройним Силам України, тож всі мають бути пильними. Якщо побачиш якісь покинуті речі або щось дивне  скажи мені, я дуже сподіваюся на твою уважність».

3. Оминайте зелені насадження, пустирі, розвалини, покинуті домівки тощо. Якщо рухаючись по евакуаційному шляху, ви робите зупинку, не заходьте на узбіччя (навіть у туалет) і не дозволяйте забігати на узбіччя дітям. 

4. Розкажіть дітям про ознаки замінованих територій і попросіть її повідомляти вам, якщо таке побачить. Це можуть бути сигнальні стрічки, дротяні розтяжки (зазвичай на рівні колін), знаки з черепом та кістками, а також з написом: “УВАГА, МІНИ!”, “DANGER MINES!”, “ВНИМАНИЕ, МИНЫ!”. Водночас заміновані ділянки можуть не мати ніяких позначок. Тому поясніть дітям, що необхідно уникати й ділянок, які перелічені у попередньому пункті.

5. Що робити, якщо дитина опинилася на замінованій ділянці? 

  • Не намагайтеся самостійно дістатися до дитини, аби звільнити її. Є великий ризик того, що ви можете підірватися самі на очах у дитини або погубити і себе, і її. Негайно зателефонуйте 101. До прибуття рятувальників заспокоюйте дитину голосом з того місця, де ви стоїте. 
  • Якщо ваше місто/село знаходиться під окупацією або в ньому відбувалися бойові дії, не дозволяйте дитині пересуватися вулицями самостійно. Навіть якщо це знайомі шляхи, якими дитина у мирний час ходила сама. 
  • Поясніть дитині, як діяти, якщо вона раптом опинилася на замінованій ділянці, а вас поряд нема. Не можна намагатися вийти самостійно, потрібно залишатися на місці нерухомо і голосно кликати по допомогу. У крайньому разі, якщо поряд нікого немає, потрібно йти назад повільно і обережно, максимально точно наступаючи на власні сліди. 

 

 

6. Про виявлення будь-яких підозрілих знахідок Центр громадського здоровʼя рекомендує негайно сповіщати органи влади. Це може бути поліція (тел. 102), пожежна служба (тел. 101), ДСНС або ТрО. Надайте фахівцям максимально вичерпну інформацію про підозрілий предмет: його опис, місце розташування, дату й час виявлення. Якщо є можливість, дочекайтеся прибуття рятувальників, спостерігаючи за підозрілим предметом з безпечної відстані та попереджаючи про небезпеку оточуючих. 

Правила поведінки  в умовах воєнного стану

Пам’ятай, що в критичний момент необхідно бути зібраними і сфокусованим, не реагувати на можливі провокаціі. Від цього залежить ваша безпека.

Дотримуйтесь порад: ?Носіть із собою документ, що посвідчує особу. ?Тримайте в кишені одягу записи про групу крові й про можливі проблеми зі здоров’ям. ?Намагайтеся якнайменше перебувати поза житлом і роботою, уникайте місць скупчення людей. ?За можливості уникайте демонстрації патріотичної атрибутики: це може спровокувати агресора. ?Пам’ятайте, де розташовані найближчі від оселі, роботи чи місць, які ви часто відвідуєте, сховища та укриття.

 

У жодному разі: ?Не повідомляйте про свої плани малознайомим людям, не сперечайтеся з ними. ?Уникайте колон техніки й не стійте біля військових машин. ?Не фотографуйте й не знімайте відео в присутності людей у військовій формі. ?Не спостерігайте за ходом військових дій, ховайтеся одразу, як почуєте постріли. ?Не носіть із собою зброї, не показуйте військовим нічого, що навіть за формою може нагадувати зброю. ?Не підбирайте покинутої зброї або боєприпасів. ?Не торкайтеся вибухонебезпечних або просто невідомих чужих речей, бо звичайні побутові предмети можуть бути заміновані. ?Не носіть армійської форми, камуфльованого одягу чи одягу з шевронами. Надавайте перевагу одягу темних кольорів, що не привертає уваги.

 
 

 

 

 

 

 

 

                УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

     МОЛОДІЖНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА-САД І-ІІ СТУПЕНІВ № 40

                                          ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

вул. Мічуріна, 6, сел. Молодіжне, м. Херсон, 73487, тел. (0552) 36-11-36,е-mail shkolacad40@ukr.net

                                                       НАКАЗ

від 04.01.2022                                                                                     1 - о

 

Про профілактику дитячого

травматизму у І семестрі 2021 - 2022 н.р.

 

              На виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України
від 01.08.2011 № 563, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 20.11.2011 за  № 969/6160 (зі змінами), Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 30.11.2011 № 1232 , листа Міністерства освіти і науки України від 26.05.2014 №1/9-266 «Про використання Методичних матеріалів «Вимоги безпеки під час канікул», з метою запобігання дитячому травматизму під час проведення канікул у 2020 – 2021н. р

НАКАЗУЮ:

1.1.Тримати під постійним контролем виконання нормативно-правових документів, що регламентують роботу з питань запобігання дитячого травматизму.

                                                                                                               Постійно

1.2. Забезпечити своєчасне заповнення сторінок класних журналів вчителями - предметниками .

                                                                                                               Постійно

1.3.Забезпечити своєчасний облік кожного нещасного випадку у журналі реєстрації нещасних випадків, що сталися з учнями та вихованцями.

                                                                                                                Постійно

1.4.Здійснювати аналіз кожного випадку травмування учнів(вихованців), контроль за проведенням бесід з попередження дитячого травматизму.

                                                                                           Постійно

1.5. Забезпечити своєчасне надання до відділу освіти повідомлень про нещасні випадки, акти з розслідування нещасних випадків (3 екземпляри), а також повідомлень про наслідки нещасних випадків.   

                                                                                                             Постійно                          

2.Попередити класних керівників про персональну відповідальність щодо своєчасного інформування адміністрації школи про кожний випадок дитячого травматизму.

                                                                                                     До 10.01.2022

3.Педагогічним працівникам школи вжити заходів щодо недопущення травмування дітей під час освітнього процесу.

                                                                                                   Протягом року

4.Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

Директор школи-саду                                                Тетяна ВАСЮНІНА

 

З наказом ознайомлені:

 

Наталія ГАВАНОВСЬКА

Юлія КОВАЛЕНКО                                              Дар’я ПАНФІЛОВА

Каріна ЗАХАРЧУК                                               Оксана ПРИТУЛА

Олена КУЛИК                                                       Олексій СУХОВИЙ

Галина ДОБРИНЧУК                                          Анастасія НІКІТІНА 

Інна БОКОВА                                                      Тетяна ВОЙТКО

Валерій ЧЕРЕПАНОВ

 

                                                                                                                                         Додаток до наказу

04.01.2022 № 1 - о

Інформація

про  попередження дитячого травматизму

під час освітнього процесу у 2021 році

         З  метою попередження дитячого травматизму серед учнів школи - саду та з метою дотримання чинного законодавства з питань безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу на початку навчального року (01.09.2021) з учнями всіх класів був проведений вступний інструктаж із записом у класних журналах, первинні інструктажі проводяться з учнями з усіх предметів  та наприкінці кожного навчального семестру,  при виїзді учнів за межі школи-саду та проведенні масових заходів проводяться цільові інструктажі,  при потребі проводяться позапланові інструктажі. Всі інструктажі вносяться до Журналу проведення інструктажів.

У школі  викладається курс «Основи здоров’я» у  1-9 класах,  проводяться бесіди з попередження дитячого травматизму.

         З метою створення безпечних умов навчання, праці, відпочинку, збереження життя і здоров’я учасників  освітнього процесу, адміністрацією школи - саду протягом І семестру 2021/2022 навчального року проводилась цілеспрямована робота з питань охорони життя і здоров’я учнів та запобігання всіх видів дитячого травматизму, безпеки життєдіяльності.

         Адміністрацією школи- саду  видано  наказ спрямований на покращення роботи з попередження дитячого травматизму:наказ № 153-о  від 01.09.2021 « Про невідкладні заходи щодо запобігання дитячому дорожньо – транспортному травматизму».

В 2021 році виконано наступні заходи:

-        проведено  Тиждень безпеки дорожнього руху у  вересні 2021 року;

-        відображено тематику циклу бесід з попередження дитячого травматизму  у планах виховної роботи класних керівників та вихователя, на сторінках журналів, у щоденниках учнів;

-        проведено позакласні заняття: бесіди, ігри, вікторини, конкурси творів та малюнків, виставки тощо на профілактичні теми;

- проведена превентивна робота з профілактики шкідливих звичок, запобігання наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління, профілактика ВІЛ-інфекцій (СНІДу);

-     організовано чергування вчителів по школі-саду;

-        наявність правил з техніки безпеки  в спортивній залі, навчальних кабінетах  тощо;

-        організація роботи з безпеки життєдіяльності та запобігання усіх видів дитячого травматизму через учнівське самоврядування, шкільні гуртки

 ( «Школа безпеки», «Юний еколог», спортивні секції з футболу, волейболу, баскетболу) тощо;

-        наявність листків здоров’я в класних журналах;

-        організована робота з батьками щодо профілактики усіх видів дитячого травматизму (протоколи загальношкільних батьківських зборів);

-        в наявності медичний кабінет, обладнання якого відповідає нормативним вимогам.

         В школі  проводиться цілеспрямована робота по створенню здорових і безпечних умов навчання, праці, створено службу з охорони праці. Безпосередня відповідальність за організацію зазначеної роботи покладається на директора, його заступників,  вчителів  тощо.                                                                                      

          Постійно проводиться робота по поліпшенню охорони життя і здоров’я учасників освітнього процесу, покращення умов їх праці і навчання.

Забезпеченість вогнегасниками здійснено відповідно до норм.

         Адміністрація школи - саду у подальшому планує спрямовувати свою роботу на покращення стану безпеки життєдіяльності, дитячого травматизму та охорони праці, розглядати дані питання на нарадах при директорові.

         На постійному контролі перебувають такі питання як проведення інструктажів з учнями та працівниками з питань безпеки життєдіяльності, приведення у відповідність до вимог Державних нормативних актів документації з охорони праці. Значна увага приділяється формуванню здорового способу життя і навичок безпечної поведінки.

Ключовими невирішеними завданнями щодо зниження дитячого травматизму є відсутність достатньої батьківської уваги. Зниження соціальних установ в сім'ї безпосередньо впливає на поведінку дітей на вулиці. Так класними керівниками та вихователем, згідно з планом роботи школи  на 2021/2022 навчальний рік, проводиться психолого-педагогічна просвіта з батьками, де попередження дитячого травматизму становить одне з головних питань.

На підставі вищезазначеного окреслено пріоритетні напрямки у роботі щодо попередження дитячого травматизму:

- систематично, згідно плану роботи школи-саду на 2021/2022 н. р., проводити виховні заходи з попередження дитячого травматизму під час освітнього  процесу, в позаурочний час та поза межами школи;

- своєчасно проводити інструктажі з попередження дитячого травматизму із записом до відповідних журналів;

- усім учасникам освітнього процесу суворо дотримуватись інструкцій та нормативних документів чинного законодавства щодо запобігання нещасним випадкам з дітьми в школі та за її межами;

- продовжити просвітницьку роботу з батьками щодо  забезпечення належного контролю за дітьми в позашкільний час, під час канікул щодо попередження дитячого травматизму.

 

 

 

 

 

 

19 листопада 2021 року учні Молодіжної ЗОШ - саду №40 Херсонської міської ради  долучилися до проведення Єдиного національного уроку з безпеки дорожнього руху.  Цього року Національний урок з безпеки дорожнього руху був присвячений темі «Безпечна дорога додому». 

 

      Класні керівники 1- 9 класів провели виховні години, де учням  нагадали правила дорожнього руху для пішоходів та для велосипедистів.  Для підготовки Єдиного національного уроку з безпеки дорожнього руху вчителі скористалися навчальним посібником, що розроблений Мiжнародним благодiйним фондом «Допомоги постраждалим внаслiдок дорожньо-транспортних пригод».

Ми впевнені, що діти усвідомили необхідність бути уважними і дисциплінованими на наших вулицях, дотримуватися правил дорожнього руху. Адже від цього залежить їх життя і здоров'я!

До уваги учнів та батьків.

Благодійна організація " Фонд громади міста Херсон " Захист" випустив анімаційний ролик " Подбай про свою безпеку" . Просимо долучитися до перегляду за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=0GIp4Ue0iMw&t=8s

 

 

 

 

              УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

МОЛОДІЖНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА-САД І-ІІ СТУПЕНІВ № 40

                                       ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

вул. Мічуріна, 6, сел. Молодіжне, м. Херсон, 73487, тел. (0552) 36-11-36,е-mail shkolacad40@ukr.net

 

                                                             НАКАЗ

 

від 01.09.2021 р.                                                                                  153 - о

 

Про невідкладні заходи  щодо запобігання дитячому
дорожньо-транспортного травматизму


       З метою посилення  та поліпшення роботи із запобігання дитячому дорожньо-транспортному  травматизму серед учнів школи,а також із метою виконання спільного наказу МОН України та Міністерства внутрішніх справ Українивід 25.12.1992р. №220/753 «Про невідкладні заходи щодо запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму»

Н А К А З У Ю :


1.Заступнику директора з
виховної роботи Наталії  ГАВАНОВСЬКІЙ.:

1. 1.  Скласти та затвердити план проведення місячника “Увага!Діти на дорозі»(додається).

1.2.    Розглянути питання запобігання дорожньо-транспортного травматизму на педагогічних радах та батьківських зборах. 

1.3. Організувати в навчальному закладі проведення конкурсів творів, виставок дитячих малюнків, театралізованих вистав, виступів агітбригад ЮІР з безпеки дорожнього руху.

1.4. Нести персональну відповідальність за організацію навчання та практичних тренувань учнів щодо виконання Правил дорожнього руху і безпечної поведінки  на вулицях та дорогах.

1.5.Скласти та затвердити перелік заходів щодо запобігання дитячому дорожньо-транспортному  травматизму.

                                                                                                   (до 15.09.2021)

1.6. Для проведення роботи з профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму, виконання програм із формування в учнів навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, діяльності загонів юних інспекторів дорожнього руху підтримувати належнізв’язки з інспекторами районної ДАІ.

1.7. За кожним  фактом дорожньо-транспортних пригод, що сталися з учнями школи, у 10-денний термін проводити службове розслідування причин подій та перевірку роботи із запобігання дорожньо-транспортному  травматизму в класі, де вчиться потерпілий.

                                                                            Протягом навчальногороку

1.8. Проводити рейди «Увага, діти надорозі!».

1.9. Організовувати зустрічі  з фахівцями, лікарями, пожежниками, інспекторами ДАІ.

2. Класним керівникам 1-9 класів:

2.1. Провести з 1 по 20 вересня 2021 року години спілкування з правил дорожнього руху та правил користування громадським транспортом  залучивши до цього працівників  ДАІ.

 2.2. Розробити маршрутні листи, забезпечити їх наявність у щоденниках кожного учня.     

 2.3. Проводити протягом навчального року, особливо перед канікулами, заходи  щодо профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

 2.4. З метою зниження травматизму дітей довести інформацію про стан травматизму учнів до відома батків на батьківськихзборах.

                                                                                                          (раз у семестр).

3. Керівнику ЮІДР Дар’ї ПАНФІЛОВІЙ :

3.1. Скласти план роботи на рік, затвердивши його у директора школи-саду.

3.2. Використовувати у профілактичній роботі з попередження ДТП засоби масової інформації та наочної агітації.

4. Практичному психологу Дар’ї ПАНФІЛОВІЙ скоординувати роботу на конкретні проблеми профілактики дитячого  травматизму.

                                                                                                         (до 20.09.2021)

5. Завідуючому господарством Анні ГЕСІНІЙ проводити щоденний огляд приміщень та території школи  з метою виявлення небезпечних умов для проведення освітнього  процесу.

6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора з виховної роботи Наталію ГАВАНОВСЬКУ.

 

 

 

   

 

 

                УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

     МОЛОДІЖНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА-САД І-ІІ СТУПЕНІВ № 40

                                          ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

вул. Мічуріна, 6, сел. Молодіжне, м. Херсон, 73487, тел. (0552) 36-11-36,е-mail shkolacad40@ukr.net

 

                                                            НАКАЗ

 

від  30.09.2021 р.                                                                           №     - о

 

Про підсумки проведення

місячника «Увага! Діти на дорозі!»

 

          Відповідно до плану виховної роботи школи-саду, з метою попередження дорожньо-транспортного травматизму серед учнів та активізації профілактичної роботи  щодо безпечної поведінки на дорозі, з 01 вересня  по 30 вересня 2021 року було проведено місячник «Увага! Діти на дорозі!», метою якого було вивчення Правил дорожнього руху серед вихованців та учнів ,привернення уваги громадськості до проблем гарантування безпеки руху неповнолітніх.      Протягом місячника пройшли наступні заходи:

1. Виставка дитячих  малюнків «Молоде покоління за безпеку дорожнього руху», для учнів 1-4 класів та дошкільної групи.

2. Проведені інструктажі з безпеки дорожнього руху та поведінки в громадських місцях, попередження дорожньо-транспортного травматизму, з правил поводження на вулицях і автошляхах з учнями 1-9 класів та їх батьками.

3. Години спілкування:

- у 4 класі « Профілактика ДТП», класний керівник Оксана ПРИТУЛА.;

- у 5 класі «Учи і поважай правила дорожнього руху», класний керівник Галина ДОБРИНЧУК;

- у 9 класі «Будь обережним на дорозі », класний керівник Каріна ЗАХАРЧУК.

4. Класними керівниками 1-9 класів був проведений єдиний урок з безпеки руху, щотижневі п’ятихвилинки щодо попередження дорожньо-транспортного травматизму, бесіди ОНЛАЙН з батьками на тему «Безпечне користування велосипедами, мопедами, скутерами».

8.Узагальнену інформацію, щодо проведення місячника висвітлено на сайті школи та стрічці новин.

       На підставі вище зазначеного

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Класним керівникам 1-9 класів:

1.1. Продовжити роботу з профілактики дорожньо-транспортного травматизму, з вивчення правил дорожньо-транспортного руху, недопустимості пропусків занять без поважних причин, що може призвести потрапляння в ДТП.

                                                                                               Протягом року

1.2. Запровадити щотижневі тематичні п’ятихвилинки на годинах спілкування щодо попередження дорожньо-транспортного травматизму з урахуванням сьогодення .      

                                                                                                      Постійно

1.3.Здійснювати заходи щодо залучення батьків, представників громадських організацій до участі у шкільних заходах.

2. Заступнику директора з ВР Наталії ГАВАНОВСЬКІЙ систематично надавати до управління освіти Херсонської міської ради інформацію по проведенню місячників.

2.1. Продовжити співпрацю з органами ДАІ,відділом у справах дітей ХМР, з питань дотримання учнями ПДР, неприпустимості пропусків занять без поважних причин, що може призвести до потрапляння в ДТП.

3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора з ВР Наталію ГАВАНОВСЬКУ

 

Директор школи-саду                                                            Тетяна ВАСЮНІНА

У Молодіжній ЗОШ-сад № 40 l-ll ст. було проведено вікторину у молодших класах з теми "Правила поводження та безпека на дорозі", діти добре себе проявили у творчості. Основною метою змагань юних інспекторів руху є виховання законослухняних учасників дорожнього руху, закріплення у дітей знань правил дорожнього руху та навиків безпечної поведінки на вулицях і дорогах. Знання, що рятують життя.

   І знову зустріч. В рамках тижня безпеки дорожнього руху до Молодіжної загальноосвітньої школи – саду І-ІІ ступенів № 40 завітали шкільні офіцери Ірина ЛУНЯКА, Олена ВАХТЕЛЬ, В’ячеслав ГРИБКОВ. З учнями трьох вікових категорій офіцери провели практичні заняття по попередженню дорожньо – транспортних пригод, ознайомили з дорожніми знаками, нагадали про підвищений рівень небезпеки для дітей у період літніх канікул.

 

    

Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент майбутнього безпечного життя.

З 17 по 21 травня  в школі - саду  пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого було залучення дітей до вивчення та дотримання Правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях міста, заміських дорогах, у транспорті.

У рамках Тижня були проведені різноманітні тематичні заходи відповідно до розробленого плану: діти розгадували загадки, малювали дорожні знаки, грали в рольові ігри, переглядали мультиплікаційні й документальні відеофільми, учнівське самоврядування створило  інформаційні буклети «Правила дорожнього руху» . Упродовж тижня школярі мали змогу ознайомитись із виставкою дитячих малюнків « Увага, діти на дорозі», а у шкільній бібліотеці з тематичною полицею «Правила дорожнього руху – твої правила».

Проведені заходи були цікавими, змістовними і сприяли повторенню, вивченню та закріпленню знань Правил дорожнього руху.

 

 

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

     МОЛОДІЖНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА-САД І-ІІ СТУПЕНІВ № 40

                                          ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

вул. Мічуріна, 6, сел. Молодіжне, м. Херсон, 73487, тел. (0552) 36-11-36,е-mail shkolacad40@ukr.net

                                                          НАКАЗ

 

від 11.05.2021 р.                                                                                  № 83- о

 

Про проведення Тижня безпеки дорожнього руху

 

   Відповідно до  листів управління освіти і науки обласної державної адміністрації від 05.05.2021 № 02-14-1617/0/21/323-07 та відокремленого підрозділу «Київська міжрегіональна філія» Українського науково-дослідного інституту медицини транспорту Міністерства охорони здоров’я України від 23.04.2021  № 158, на виконання наказу управління освіти Херсонської міської ради від 06.05.2021 № 01-32/1054 з метою збереження життя та здоров’я учасників освітнього процесу під час дорожньо – транспортних пригод

  

НАКАЗУЮ :

 

1. Організувати та провести з 17 по 23 травня 2021 року Тиждень безпеки дорожнього руху.

2. Затвердити план проведення Тижня безпеки дорожнього руху

( додаток).

3. Призначити відповідальною за проведення Тижня безпеки дорожнього руху педагога – організатора Дарю ПАНФІЛОВУ.

4. Відповідальній Дар’ї ПАНФІЛОВІЙ:

4.1. Провести необхідні організаційні заходи по підготовці та проведенню Тижня.

                                                                                             До 17.05.2021

 

5.  Класним керівникам 1 – 9 класів :

5.1.  забезпечити участь учнів в заходах згідно плану проведення Тижня профорієнтації

                                                                                              З  17.05.2021

5.2. провести інструктажі з учнями про правила дорожнього руху, поводження на вулиці.

                                                                                  Протягом тижня

                                                                                     

6. Відповідальному за інформаційне наповнення сайту Дмитру СТУПНІКОВУ розмістити цей наказ на сайті школи - саду

                                                                                                До 25.05.2021

8. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора  з виховної роботи Наталію ГАВАНОВСЬКУ

 

 

Директор школи-саду                                                 Тетяна ВАСЮНІНА

 

 

 

 

 

                                                                                               Затверджую

                                                                                                                                                                                       

                                                                                              Директор школи-саду

                                                                                          _________Т.П.Васюніна

                                                                                                

План заходів

Тижня безпеки дорожнього руху

(з 17.05.2021-23.05.2021)

П.п

Назва заходу

Термін виконання

Відповідальний

Відм.про

виконання

1

Відкриття тижня. Ознайомлення з планом проведення. Вернісаж малюнків на асфальті для учнів 1-4 класів.

17.05.2021-23.05.2021

Заступник директора з виховної роботи Наталія ГАВАНОВСЬКА

Класні керівники

1-4 класів

 

2

Перегляд тематичних мультфільмів

17.05.2021-23.05.2021

Класні керівники 1-4 класів

 

3

Створення інформаційних буклетів «Правила дорожнього руху» для розповсюдження серед здобувачів освіти

Протягом тижня

Учнівське самоврядування

 

4

Зустріч з працівниками Національної поліції України на тему: «Дотримання правил дорожнього руху»

Протягом тижня

Заступник директора з виховної роботи Наталія ГАВАНОВСЬКА

 

5

Тренінг “Безпека на дорозі – безпека життя” Висвітлення результатів проведення тижня на стрічці новин та сайті школи-саду.

23.05.2021

 

 

Практичний психолог Дар’я ПАНФІЛОВА

Заступник директора з виховної роботи Наталія ГАВАНОВСЬКА

 

 

 

 

 

 

 

З 26 квітня по 30 квітня у Молодіжній  ЗОШ- саду  І – ІІ ступенів № 40 Херсонської міської ради проходили заходи з відзначення Дня охорони праці, який проходив під девізом: ««Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР»

У ході тижня були проведені такі заходи:

- шкільна лінійка;

- семінар-нарада вчителів «Дотримання норм охорони праці»;

- перевірено стан ведення журналу обліку проходження працівниками обов’язкових періодичних медичних оглядів та журналу реєстрації особистих медичних книжок працівників;

- перевірено стан ведення класних журналів обліку інструктажів та наявності в них підписів учнів;

- проведено конкурс малюнків«Охорона праці очима дітей»;

- проведено години спілкування «28 квітня – Всесвітній день охорони праці»; профорієнтаційний урок «Запобігання професійним захворюванням»;

- переглянуто відеоролики з питань охорони праці для школярів.

 

 

 

                                                            ЗАТВЕРДЖУЮ:

                                                           Директор школи

______Тетяна ВАСЮНІНА

 

ПЛАН ЗАХОДІВ

по Молодіжній  ЗОШ- саду  І – ІІ ступенів № 40 Херсонської міської ради

з нагоди Дня охорони праці в Україні під девізом:

«Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР»

2020-2021 навчальний рік

Дата

Заходи

Відповідальні

28.04.

1.Онлайн - лінійка. Оголошення плану заходів до Дня охорони праці.

ЗВР

Наталія ГАВАНОВСЬКА

28.04.

1. Семінар-нарада вчителів «Дотримання норм охорони праці» (Ознайомлення з нормативно-правовими документами: Закони України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Про охорону дитинства», «Про правові засади цивільного захисту», Положення про організацію охорони праці учасників навчально-виховного процесу, Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу, Постанова КМ України №559 від 23.05.2001 року «Порядок проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників»)

Директор школи Тетяна ВАСЮНІНА

29.04.

1. Перевірка стану ведення журналу обліку проходження працівниками обов’язкових періодичних медичних оглядів та журналу реєстрації особистих медичних книжок працівників.

2. Перевірка стану ведення класних журналів, а саме обліку інструктажів.

 

Директор школи Тетяна ВАСЮНІНА,

 

ЗВР Наталія ГАВАНОВСЬКА

28.04.

Конкурс малюнків «Охорона праці очима дітей»

Класні керівники 1-4 класів

28.04.

1.Години спілкування «28 квітня – Всесвітній день охорони праці».

2. Профорієнтаційний урок «Запобігання професійним захворюванням»

3. Демонстрування відеороликів з питань охорони праці для школярів.

Класні керівники 1-7 кл.

Кл. керів. 8,9 кл.

 

Класні керівники 1-4 кл

29.04.

1. Розміщення на шкільному веб - сайті матеріалів проведення у школі Дня охорони праці, підведення підсумків.

ЗВР

Наталія ГАВАНОВСЬКА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                  УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

     МОЛОДІЖНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА-САД І-ІІ СТУПЕНІВ № 40

                                          ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

вул. Мічуріна, 6, сел. Молодіжне, м. Херсон, 73487, тел. (0552) 36-11-36,е-mail shkolacad40@ukr.net

 

                                                       НАКАЗ

від11.01.2021                                                                                      5-о

 

Про профілактику дитячого

травматизму у І семестрі 2020-2021 н.р.

 

           На виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України
від 01.08.2011 № 563, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 20.11.2011 за  № 969/6160 (зі змінами), Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 30.11.2011 № 1232 , листа Міністерства освіти і науки України від 26.05.2014 №1/9-266 «Про використання Методичних матеріалів «Вимоги безпеки під час канікул», з метою запобігання дитячому травматизму під час проведення канікул у 2020 – 2021 н. р

НАКАЗУЮ:

1.1.Тримати під постійним контролем виконання нормативно-правових документів, що регламентують роботу з питань запобігання дитячого травматизму.

               Постійно

1.2. Забезпечити своєчасне заповнення сторінок класних журналів вчителями - предметниками .

       Постійно

1.3.Забезпечити своєчасний облік кожного нещасного випадку у журналі реєстрації нещасних випадків, що сталися з учнями та вихованцями.

                                                                                                                Постійно

1.4.Здійснювати аналіз кожного випадку травмування учнів(вихованців), контроль за проведенням бесід з попередження дитячого травматизму.

                                                                                           Постійно

1.5. Забезпечити своєчасне надання до відділу освіти повідомлень про нещасні випадки, акти з розслідування нещасних випадків (3 екземпляри), а також повідомлень про наслідки нещасних випадків.   

Постійно                          

2.Попередити класних керівників про персональну відповідальність щодо своєчасного інформування адміністрації школи про кожний випадок дитячого травматизму.

                   До 11.01.2021

3.Педагогічним працівникам школи вжити заходів щодо недопущення травмування дітей під час освітнього процесу.

 Протягом року

 

4.Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

Директор школи-саду                                     Тетяна ВАСЮНІНА

 

З наказом ознайомлені:

 

Наталія ГАВАНОВСЬКА

Катерина ДУНСЬКА

Каріна ЗАХАРЧУК                                               Оксана ПРИТУЛА

Олена КУЛИК                                                       Тетяна НІКІТЮК

Галина ДОБРИНЧУК                                         Анастасія НІКІТІНА 

Інна АНДРІЄЦЬ                                                   Тетяна ВОЙТКО                                           Дмитро СТУПНІКОВ                                         

Дар’я ПАНФІЛОВА                                          Тетяна СЛУШНА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток до наказу

11.01.2021 № 5-о

Інформація

про  попередження дитячого травматизму

під час освітнього процесу у 2020 році

         З  метою попередження дитячого травматизму серед учнів школи - саду та з метою дотримання чинного законодавства з питань безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу на початку навчального року (01.09.2020) з учнями всіх класів був проведений вступний інструктаж із записом у класних журналах, первинні інструктажі проводяться з учнями з усіх предметів  та наприкінці кожного навчального семестру,  при виїзді учнів за межі школи-саду та проведенні масових заходів проводяться цільові інструктажі,  при потребі проводяться позапланові інструктажі. Всі інструктажі вносяться до Журналу проведення інструктажів.

У школі  викладається курс «Основи здоров’я» у  1-9 класах,  проводяться бесіди з попередження дитячого травматизму.

         З метою створення безпечних умов навчання, праці, відпочинку, збереження життя і здоров’я учасників  освітнього процесу, адміністрацією школи - саду протягом І семестру 2020/2021 навчального року проводилась цілеспрямована робота з питань охорони життя і здоров’я учнів та запобігання всіх видів дитячого травматизму, безпеки життєдіяльності.

         Адміністрацією школи- саду  видано ряд наказів спрямованих на покращення роботи з попередження дитячого травматизму:

1.     Наказ № 132 – о  від 14.09.2020 « Про дотримання правил безпеки під час проведення занять з фізичної культури»;

2.     Наказ № 114-о  від 01.09.2020 « Про невідкладні заходи щодо запобігання дитячому дорожньо – транспортному травматизму».

В 2020 році виконано наступні заходи:

-        проведено  Тиждень безпеки дорожнього руху у  вересні 2020 року;

-        відображено тематику циклу бесід з попередження дитячого травматизму  у планах виховної роботи класних керівників та вихователя, на сторінках журналів, у щоденниках учнів;

-        проведено позакласні заняття: бесіди, ігри, вікторини, конкурси творів та малюнків, виставки тощо на профілактичні теми;

- проведена превентивна робота з профілактики шкідливих звичок, запобігання наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління, профілактика ВІЛ-інфекцій (СНІДу);

-     організовано чергування вчителів по школі-саду;

-        наявність правил з техніки безпеки  в спортивній залі, навчальних кабінетах  тощо;

-        організація роботи з безпеки життєдіяльності та запобігання усіх видів дитячого травматизму через учнівське самоврядування, шкільні гуртки

 ( «Школа безпеки», «Юний еколог», загальної підготовки, гімнастики) тощо;

-        наявність листків здоров’я в класних журналах;

-        організована робота з батьками щодо профілактики усіх видів дитячого травматизму (протоколи загальношкільних батьківських зборів);

-        в наявності медичний кабінет, обладнання якого відповідає нормативним вимогам.

         В школі  проводиться цілеспрямована робота по створенню здорових і безпечних умов навчання, праці, створено службу з охорони праці. Безпосередня відповідальність за організацію зазначеної роботи покладається на директора, його заступників,  вчителів  тощо.                                                                                      

          Постійно проводиться робота по поліпшенню охорони життя і здоров’я учасників освітнього процесу, покращення умов їх праці і навчання.

Забезпеченість вогнегасниками здійснено відповідно до норм.

         Адміністрація школи - саду у подальшому планує спрямовувати свою роботу на покращення стану безпеки життєдіяльності, дитячого травматизму та охорони праці, розглядати дані питання на нарадах при директорові.

         На постійному контролі перебувають такі питання як проведення інструктажів з учнями та працівниками з питань безпеки життєдіяльності, приведення у відповідність до вимог Державних нормативних актів документації з охорони праці. Значна увага приділяється формуванню здорового способу життя і навичок безпечної поведінки.

Ключовими невирішеними завданнями щодо зниження дитячого травматизму є відсутність достатньої батьківської уваги. Зниження соціальних установ в сім'ї безпосередньо впливає на поведінку дітей на вулиці. Так класними керівниками та вихователем, згідно з планом роботи школи  на 2020/2021 навчальний рік, проводиться психолого-педагогічна просвіта з батьками, де попередження дитячого травматизму становить одне з головних питань.

На підставі вищезазначеного окреслено пріоритетні напрямки у роботі щодо попередження дитячого травматизму:

- систематично, згідно плану роботи школи-саду на 2020/2021 н. р., проводити виховні заходи з попередження дитячого травматизму під час освітнього  процесу, в позаурочний час та поза межами школи;

- своєчасно проводити інструктажі з попередження дитячого травматизму із записом до відповідних журналів;

- усім учасникам освітнього процесу суворо дотримуватись інструкцій та нормативних документів чинного законодавства щодо запобігання нещасним випадкам з дітьми в школі та за її межами;

 

- продовжити просвітницьку роботу з батьками щодо  забезпечення належного контролю за дітьми в позашкільний час, під час канікул щодо попередження дитячого травматизму.

Інструкція з техніки безпеки на зимові канікули

Інструкція з техніки безпеки для учнів

Правила безпечної поведінки під час зимових канікул

Поведінка на дорозі

 У зимку дороги особливо небезпечні, оскільки випадає сніг і засипає їх. Від морозу сніг замерзає і дорога робиться особливо слизькою, як каток. Тому їх треба посипати піском, щоб відбувалося зчеплення коліс з дорогою, тобто тертя. Але дорогу посипали, а сніг іде й іде, дорога знову робиться слизькою. Машинам треба їхати, їх заносить на поворотах так сильно, що може крутити навколо своєї осі, як карусель. У таких випадках найчастіше трапляються ДТП з важкими наслідками. Водієві важко впоратися з керуванням. Тому взимку треба бути особливо обережним. А це означає, що не можна ковзатися на тротуарі, а тим більш на проїжджій частині дороги. Машину на слизькій дорозі зупинити неможливо. Гальмівний шлях транспортного засобу на слизькій дорозі збільшується у два - три рази. Хоч на колеса одягають зимову гуму з шипами, яка поліпшує зчеплення з дорогою, але це мало допомагає, коли дороги слизькі. Ви - пішоходи. Тому подумаймо разом, як вберегти себе від ДТП. Почнемо з того, що взимку треба бути особливо уважними на дорозі.

Правила поведінки на вулицях і дорогах у зимовий період

• Коли ви рухаєтеся по тротуару, то не поспішайте, не біжіть, бо можете посковзнутися і впасти.
• Ніколи не ковзайтеся, щоб не збити інших людей, які рухаються поруч, а ще тому, щоб не виїхати на проїжджу частину, бо це дуже небезпечно.
• Не ходіть близько біля краю тротуару, щоб вас не зачепила машина, яка випадково втратила керування
• При переході дороги будьте особливо пильні. Переходьте її лише на переході й уважно придивляйтеся, щоб не було поблизу машини. Або тоді, коли транспортні засоби вже зупинилися.
• Ніколи не перебігайте дорогу навіть коли немає транспортних засобів, бо по слизькій дорозі бігти небезпечно.
• Не катайтеся на ковзанах по тротуару чи дорозі - це небезпечно.
• Ніколи не чіпляйтеся до транспортних засобів, щоб прокататися з «вітерцем». Це приведе до тяжких трагічних наслідків.
• Ніколи не спускайтеся з гірки на санчатах або лижах з тієї гірки, що веде на дорогу.
• Залізниці взимку також небезпечні, адже скрізь слизько. Якщо виникає потреба перейти залізничну колію, то будьте уважні.
• Не грайтеся в рухливі ігри поблизу проїжджої частини. Не штовхайтеся, щоб не потрапити під колеса автомобіля.
• Коли чекаєте на зупинці громадський транспорт, ніколи не ставайте на край тротуару, тому що можете посковзнутися самі або ненароком хтось може штовхнути вас, і ви потрапите під колеса.
• Поводьтеся на вулиці та зупинці культурно, чемно, адже соромно бути невихованим.
• Обходьте транспортні засоби дуже уважно, коли обмежена чи недостатня видимість. • Зимова дорога криє в собі небезпеку, тому зосередьте на ній всю увагу.

Вибухонебезпечні предмети

• До виявлених вибухонебезпечних предметiв нi в якому разi не можна торкатись, перекладати, розряджати, зберiгати;
• забороняється використовувати снаряди для розведення вогню;
• не можна збирати, здавати снаряди в металобрухт; • виявивши вибухонебезпечнi предмети, необхiдно термiново повiдомити мiлiцiю, школу, вiйськкомат.

Правила протипожежної безпеки

• дотримуйтесь правил протипожежної безпеки пiд час встановлення ялинок, пiд час проведення новорiчних свят;
• гра з вогнем - одна з причин пожежi;
• Категорично забороняється зривати петарди та запускати салюти без нагляду батьків!
Правила поведiнки на кризi

• Не виходьте на кригу, мiцнiсть якої вам невiдома;
• не виходьте на кригу пiд час льодоходу, весняної вiдлиги, снiгу i сильних перепадiв температури повiтря;
• не збирайтесь на кризi великими групами;• не заїжджайте на лижах з крутого берега на неперевiрену кригу.

Правила поведiнки при користуванні електричними приладами

При користуванні електричними приладами не можна:
- залишати без догляду ввімкнені прилади;
- ставити під розеткою електронагрівальні прилади, бо контакти розетки можуть перегрітися;
- вмикати у розетку декілька приладів одночасно;
- торкатися оголених місць при порушенні електропроводки або оголенні електричного проводу, поломці розетки;
- вмикати несправні електричні праски, самовари тощо;
- стукати по екрану телевізора, що згас, він може зайнятися або вибухнути; телевізор необхідно негайно вимкнути.
При користуванні нагрівальними приладами не можна:
- вмикати їх через трійник та розміщати під розетками;
- накривати, адже прилад перегрівається;- використовувати у тривалому режимі.

Правила безпечного користування побутовими газовими приладами.

Гази, і особливо продукти їх згоряння, спричиняють отруйну дію, тому треба дотримуватися особливої обережності. Необхідно провітрювати приміщення, де є газові прилади.
Забороняється:
-- користуватися газовими колонками при відсутності тяги;
-- відкривати кран газопроводу, не перевіривши, чи закриті всі крани газової плити;
-- стукати по кранах, пальниках твердими предметами;
-- сушити речі над газовою плитою.
Почувши запах газу, перекрийте кран газопроводу і зателефонуйте 04.

Дії населення при виявленні запаху газу.

Якщо ви виявили запах газу в приміщенні, то дотримуйтесь наступних правил:
-- не вмикайте електрику;
-- не запалюйте сірники;
-- не паліть;
-- провітріть приміщення;
-- перекрийте крани газоподачі;
-- викличте аварійну бригаду за номером 104.

Будьте обережні: запобігайте утворенню іскор у будь-який спосіб, адже це може призвести до загоряння газу та його вибуху

 

 

 Здоров’я -  не все, а все без здоров’я ніщо.

                                                                                                                                                                                        Сократ

            

    Протягом місячника здорового способу життя шкільним бібліотекарем проведено бібліотечний урок «Здоровим бути круто» спрямований на формування в учнів практичних навичок дбайливого ставлення до свого здоров'я, популяризацію літератури про здоров'я та здоровий спосіб життя, створення корисних посилань на швидкий пошук сайтів з інформацією щодо здорового способу життя в Інтернеті. Учні з великим задоволенням відгадували загадки, пригадували правила здорового способу життя, виконували інтерактивні вправи. Панувала доброзичлива атмосфера, учні отримали багато корисної інформації та були задоволені уроком.

 

В рамках місячника правових знань до Молодіжної загальноосвітньої  школи – саду І –ІІ ступенів №40 завітали  шкільні офіцери поліції – Ірина ЛУНЯКА і Олена ВАХТЕЛЬ, В’ячеслав  ГРИБКОВ. 

 Учні 1 - 9 класів стали учасниками години правового виховання, на якій офіцери поліції на прикладах пояснили учням школи, які дії і вчинки дітей носять протиправний характер і можуть бути покарані законом, обговорили різновиди насилля, як не стати жертвою власної довіри та не потрапити у тенета шахраїв та торгівців людьми.

Під час зустрічі учні не залишилися байдужими до питань, які висвітлювалися, задавали важливі для себе правові аспекти життя і прийшли до висновку, що їм ще не раз хотілося б поспілкуватися з захисниками закону і права. 

        Зустрічі з офіцерами поліції є дуже корисними для учнів школи будь-якої вікової категорії, адже результатом цих зустрічей є те, що діти краще усвідомлюють те, що закони виконують не лише каральну функцію, а й захищають інтереси кожного члена суспільства і всього суспільства, тому закони треба знати і обов’язково їх дотримуватися.

 

 

 

 

 

 

 

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

     МОЛОДІЖНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА-САД І-ІІ СТУПЕНІВ № 40

                                          ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

вул. Мічуріна, 6, сел. Молодіжне, м. Херсон, 73487, тел. (0552) 36-11-36,е-mail shkolacad40@ukr.net

 

                                                          НАКАЗ

 

від 01.09.2020 р.                                                                                       № 111-о



Про заборону тютюнопаління
та  пропаганду  здорового  способу  життя


     Відповідно до ЗУ «Про захист суспільної моралі» з метою запобігання тютюнової залежності серед дітей та молоді, захисту здоров’я та прав людей жити у середовищі, вільному від тютюнового диму, запобігання наркоманії та зміцнення здоров’я через пропаганду здорового способу життя

НАКАЗУЮ:

1. Заборонити паління в приміщенні та на території школи всім учням і вчителям.

2. Заступнику директора з виховної роботи Наталії ГАВАНОВСЬКІЙ

2.1. Розробити комплекс заходів щодо унеможливлення  поширення наркотичних речовин та профілактики  тютюнопаління.
                  
                                                                                    до 16.09.2020р.
2.2. Активізувати роботу з пропаганди здорового способу життя серед учнівської молоді та педпрацівників.

                                                                                                         протягом року

2.3. Винести питання щодо запобігання вживання наркотичних речовин, алкогольних напоїв, тютюнопаління на нарадах  при директорі, педрадах

                                                                                                    Протягом  року.

2.4. Аналізувати (раз на семестр) роботу з пропагування здорового способу життя серед дітей, молоді та педагогічних працівників.

2.5.  Розробити заходи з профілактики тютюнопаління і формування здорового способу життя учнів.

2.6. Щомісячно проводити рейди «Територія школи вільна від куріння».

2.7. Заслуховувати порушників даного наказу на засіданнях Комісії з профілактики правопорушень.

2.8 .Довести до відома учнів, батьків та працівників школи, що невиконання даного наказу є порушенням Статуту школи, Правил внутрішнього розпорядку, Єдиних вимог для учнів і веде до дисциплінарної відповідальності та штрафних санкцій.

3.Класним керівникам   5-9 класів:

3.1. Включити як обов’язкову антинаркоманійну, антиалкогольну, антитютюнову тематику до виховних планів роботи та планів роботи з батьками 

                                                                                                      до 10.09.2020 р.
3. 2.
Створити інформаційно-консультативні куточки з питань профілактики вживання наркотичних речовин, алкогольних напоїв, тютюнопаління

                                                                                                          до 02.10.2020 р.

3.3. Провести цикл бесід з учнями та їхніми батьками про захист здоров`я та забезпечення  права людей жити у середовищі, незабрудненому тютюновим димом, запобігання наркоманії та зміцнення здоров’я.

3.4. Залучати психологічні служби для проведення психолого-педагогічних, діагностичних досліджень, анкетування, індивідуальної роботи, проведення бесід з учнями щодо виявлення та роботи з тютюнозалежними учнями.

3.5. На батьківських зборах порушити питання здорового способу життя батьків і дітей, подати інформацію про зміст цього наказу.

4.Практичному психологу Дар’ї ПАНФІЛОВІЙ проводити індивідуальну та групову роботу серед учнів школи з метою попередження злочинності і правопорушень, недопущення тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв, наркотичних засобів.

5. Медичній сестрі Галині КИСЛОВСЬКІЙ проводити санітарно-просвітницьку роботу з учнями щодо здорового способу життя та попередження шкідливих звичок.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника директора з виховної  роботи Наталію ГАВАНОВСЬКУ

 

Директор школи-саду                                             Тетяна ВАСЮНІНА

 

 

 

 

 

 

                  УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

     МОЛОДІЖНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА-САД І-ІІ СТУПЕНІВ № 40

                                          ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

вул. Мічуріна, 6, сел. Молодіжне, м. Херсон, 73487, тел. (0552) 36-11-36,е-mail shkolacad40@ukr.net

 

                                                           НАКАЗ

 

від 01.09.2020 р.                                                                              № 113-о

 

Про запобігання харчовим

отруєнням та інфекційним

захворюванням учнів, вихованців

 

З метою активізації роботи з профілактики харчових отруєнь та інфекційних захворювань учнів, вихованців.

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Заступнику директора з виховної роботи Наталії ГАВАНОВСЬКІЙ:

1.1. Оновлювати попереджувальні стенди, плакати з інформацією про загрозу харчовим отруєнням та інфекційним захворюванням.

                                                                                                             Постійно

1.2. Вести контроль за станом харчових продуктів в шкільній їдальні.

                                                                                                    Протягом року

1.3. Брати інформацію у медичної сестри щодо результатів контрольної проби харчових продуктів.

                                                                                         Щодня, протягом року

2. Класним керівникам 1-9 класів:

2.1. Провести тематичні бесіди з дітьми з питань профілактики харчових отруєнь та інфекційних захворювань.

                                                                Жовтень, 2020 року; травень, 2021 року

2.2. Провести бесіди з учнями з питань надання першої медичної допомоги в разі отруєння продуктами харчування та інфекційних захворювань.

                                                                                                Жовтень, 2020 року

2.3. Слідкувати за виконанням правил особистої гігієни, проведенням вологого прибирання та провітрювання кабінетів.

                                                                                                                  Постійно

3. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

Директор школи-саду                                                 Тетяна ВАСЮНІНА

 

 

 

 

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

     МОЛОДІЖНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА-САД І-ІІ СТУПЕНІВ № 40

                                          ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

вул. Мічуріна, 6, сел. Молодіжне, м. Херсон, 73487, тел. (0552) 36-11-36,е-mail shkolacad40@ukr.net

 

                                                             НАКАЗ

 

від 01.09.2020 р.                                                                                  114-о

 

Про невідкладні заходи  щодо запобігання дитячому
дорожньо-транспортного травматизму


       З метою посилення  та поліпшення роботи із запобігання дитячому дорожньо-транспортному  травматизму серед учнів школи,а також із метою виконання спільного наказу МОН України та Міністерства внутрішніх справ Українивід 25.12.1992р. №220/753 «Про невідкладні заходи щодо запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму»

Н А К А З У Ю :


1.Заступнику директора з
виховної роботи Наталії  ГАВАНОВСЬКІЙ.:

1. 1.  Скласти та затвердити план проведення місячника “Увага!Діти на дорозі»(додається).

1.2.    Розглянути питання запобігання дорожньо-транспортного травматизму на педагогічних радах та батьківських зборах. 

1.3. Організувати в навчальному закладі проведення конкурсів творів, виставок дитячих малюнків, театралізованих вистав, виступів агітбригад ЮІР з безпеки дорожнього руху.

1.4. Нести персональну відповідальність за організацію навчання та практичних тренувань учнів щодо виконання Правил дорожнього руху і безпечної поведінки  на вулицях та дорогах.

1.5.Скласти та затвердити перелік заходів щодо запобігання дитячому дорожньо-транспортному  травматизму.

                                                                                                   (до 15.09.2020)

1.6. Для проведення роботи з профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму, виконання програм із формування в учнів навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, діяльності загонів юних інспекторів дорожнього руху підтримувати належнізв’язки з інспекторами районної ДАІ.

1.7. За кожним  фактом дорожньо-транспортних пригод, що сталися з учнями школи, у 10-денний термін проводити службове розслідування причин подій та перевірку роботи із запобігання дорожньо-транспортному  травматизму в класі, де вчиться потерпілий.

                                                                            Протягом навчальногороку

1.8. Проводити рейди «Увага, діти надорозі!».

1.9. Організовувати зустрічі  з фахівцями, лікарями, пожежниками, інспекторами ДАІ.

2. Класним керівникам 1-9 класів:

2.1. Провести з 1 по 20 вересня 2020 року години спілкування з правил дорожнього руху та правил користування громадським транспортом  залучивши до цього працівників  ДАІ.

 2.2. Розробити маршрутні листи, забезпечити їх наявність у щоденниках кожного учня.     

 2.3. Проводити протягом навчального року, особливо перед канікулами, заходи  щодо профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

 2.4. З метою зниження травматизму дітей довести інформацію про стан травматизму учнів до відома батків на батьківськихзборах.

                                                                                                          (раз у семестр).

3. КерівникуЮІДР Дар’ї ПАНФІЛОВІЙ :

3.1. Скласти план роботи на рік, затвердивши його у директора школи-саду.

3.2. Використовувати у профілактичній роботі з попередження ДТП засоби масової інформації та наочної агітації.

4. Практичному психологу Дар’ї ПАНФІЛОВІЙ скоординувати роботу на конкретн іпроблеми профілактики дитячого  травматизму.

                                                                                                         (до 20.09.2020)

5. Завідуючому господарством Сергію ЛЕЩЕНКУ проводити щоденний огляд приміщень та території школи  з метою виявлення небезпечних умов для проведення освітнього  процесу.

6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора з виховної роботи Наталію ГАВАНОВСЬКУ.

 

Директор школи-саду                                    Тетяна ВАСЮНІНА

 

 

10 вересня, в рамках проведення місячника безпеки руху дітей «Увага! Діти на дорозі!», було проведено конкурс малюнків на асфальті «Дай руку, вулице!», у якому взяли участь учні 1-4 класів.

Робота над створенням малюнків почалася з гарного настрою. Діти разом зі своїми класними керівниками активно взялися за роботу, жваво обговорюючи ідеї. Команди допомагали одна одній, обмінюючись думками, крейдою і навіть членами команд.

 

За 40 хвилин діти створили справжню красу! На шкільному майданчику з’явилися фантастичні вулиці з дорогами, машинами, переходами, сфітлофорами, дорожніми знаками, і звичайно ж, - уважними пішоходами.Дітям дуже сподобалася така форма роботи, вони не тільки показали свій хист в малюванні, а ще й повторили правила дорожнього руху, пригадали які є знаки, значення кольорів світлофора.

УВАГА! Сьогодні терористичні акти здійснюються з використанням вибухових пристроїв, які замасковані під авторучки, мобільні телефони, гаманці, міні-магнітофони, дитячі іграшки, або розміщені у звичайних портфелях, сумках, банках, пакунках і залишені у багатолюдних місцях.  Поводження з вибухонебезпечними предметами вимагає значної уваги і обережності.

ВІД ПРАВИЛЬНИХ ДІЙ ЗАЛЕЖИТЬ ЖИТТЯ  ТА ЗДОРОВ’Я ВАШЕ І ОТОЧУЮЧИХ!

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО:

             •        наближатися до виявленого предмета;

•        пересувати його або брати в руки;

•        розряджати, кидати, ударяти по ньому;

•        розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет, приносити предмет додому, у навчальне приміщення,        інші багатолюдні місця.

  При знаходженні вибухонебезпечного пристрою:

             •        негайно (з безпечного місця) повідомте чергові служби МНС (тел. 101), поліцію (тел. 102);

•        не підходьте до предмета, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте поряд із знахідкою інших людей;

•        припиніть усі види робіт у районі виявлення вибухонебезпечного предмета;

•        не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух), дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.

У випадку, коли в будинку знайдено вибуховий пристрій і Вас евакують:

•        одягніть одяг із довгими рукавами, щільні брюки та взуття  на товстій підошві. Це може захистити від осколків скла;

•        візьміть документи (паспорт, свідоцтво про народження дітей тощо), гроші;

•        під час евакуації слідкуйте за маршрутом, указаним службами, які проводять евакуацію;

•        не намагайтеся скоротити шлях, тому що деякі райони або зони можуть бути закриті для пересування;

•        тримайтеся подалі від ліній енергопостачання, що впали.

Якщо Ваш будинок (квартира) опинилися поблизу епіцентру вибуху:

•        обережно обійдіть усі приміщення, щоб перевірити чи немає витоків води, газу, спалахів тощо;

•        у темряві в жодному випадку не запалюйте сірника або свічки – користуйтеся ліхтариком;

•        негайно вимкніть усі електроприлади, перекрийте газ, воду;

•        з безпечного місця зателефонуйте рідним і близьким, стисло повідомте про своє місцезнаходження, самопочуття;

•        перевірте як ідуть справи в сусідів – їм може знадобиться допомога.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовленні фахівці-сапери, які мають допуск  до цього виду робіт.

 

 

 

 

 

 

                    УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

     МОЛОДІЖНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА-САД І-ІІ СТУПЕНІВ № 40

                                          ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

вул. Мічуріна, 6, сел. Молодіжне, м. Херсон, 73487, тел. (0552) 36-11-36,е-mail shkolacad40@ukr.net

                                                                                

                                                                                 НАКАЗ

від     25.08.2020 р.                                                                               № 74 -о

 

Про посилення протиепідемічних заходів

у 2020/2021 навчальному році

 

Відповідно до рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Херсонської обласної державної адміністрації  від 11.08.2020 (протокол № 45); Тимчасових рекомендацій щодо організації та протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби, затверджені Головним державним санітарним лікарем України від 30.07.2020 № 42, листа Міністерства освіти і науки України від 05.08.2020 № 1/9-420 щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, на виконання наказу управління освіти Херсонської міської ради від 17.08.2020 № 108-Т та з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби  у закладах освіти

 

НАКАЗУЮ:

 

1.  Призначити відповідальною за виконанням Тимчасових рекомендацій щодо організації та протиепідемічних заходів у Молодіжній загальноосвітній школі – саду І-ІІ ступенів № 40 Херсонської міської ради в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби, затверджені Головним державним санітарним лікарем України від 30.07.2020 № 42 ( далі -Тимчасові рекомендації) заступника директора з виховної роботи Наталію ГАВАНОВСЬКУ.

2.Відповідальній за виконанням Тимчасових рекомендацій щодо організації та протиепідемічних заходів:

2.1. забезпечити щоденний контроль за виконанням Тимчасових рекомендацій;

2.2. розробити інструкцію з безпеки життєдіяльності учнів та вихованців щодо запобігання поширенню ГРВІ СОVID- 19,спричиненої корона вірусом, провести інструктаж щодо виконання Тимчасових рекомендацій, дотримання санітарно-гігієнічних вимог учасниками освітнього процесу; роз’яснювальної роботи з персоналом та здобувачами освіти щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусної хвороби серед персоналу або здобувачів освіти;

2.3. розробити вимоги щодо організації освітнього процесу у закладі та довести  їх до відома учасників освітнього процесу;

2.4. обмежити проведення масових заходів в закритих приміщеннях;

2.5.  дообладнати шкільні куточки, розмістити на вебсайтах інформації щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби  у школі - саду;

2.6.  розробити алгоритм дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу серед здобувачів та працівників закладу освіти;

2.7. спільно з організацією, яка надає  послуги з  харчування дітей,  розробити вимоги  до  організації харчування відповідно до Тимчасових рекомендацій.

3. Медичній сестрі Галині КИСЛОВСЬКІЙ:

3.1. провести навчання працівників щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, контроль за виконанням цих вимог;

3.2. допускати до роботи працівників лише після проведення термометрії безконтактним термометром; за умови наявності засобів індивідуального захисту ( респіратора або захисної маски); зобов’язати педагогічних працівників перед початком занять проводити опитування учасників освітнього процесу щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби. Працівники із ознаками гострого респіраторного захворювання або підвищеною температурою тіла понад 37,2 градуси не допускаються на робоче місце, терміново направляються до медичного закладу; у разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби у здобувачів освіти, за відсутністю батьків, тимчасово ізолювати у  спеціально відведеному приміщенню закладу, оперативно інформувати батьків, та оперативно приймати  узгоджене рішення  щодо направлення дитини  до медичного закладу.

4. Завідуючому господарством Сергію ЛЕЩЕНКУ:

4.1. забезпечити  централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери з кришками та поліетиленовими пакетами, з подальшою утилізацією;

4.2. створити необхідні умови для дотримання працівниками  правил особистої гігієни;

4.3. до 28.08.2020 розробити маршрут руху здобувачів освіти та скласти графік, за яким буде відбуватись допуск здобувачів освіти до закладу.  Заборонити допуск до закладу батьків або супроводжуючих осіб, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю;

5. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

 

Директор школи-саду                                                 Тетяна ВАСЮНІНА

 

 

 

 

                    УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

     МОЛОДІЖНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА-САД І-ІІ СТУПЕНІВ № 40

                                          ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

вул. Мічуріна, 6, сел. Молодіжне, м. Херсон, 73487, тел. (0552) 36-11-36,е-mail shkolacad40@ukr.net

                                                                                

                                                                                 НАКАЗ

від     20.07.2020 р.                                                                               № 70 -о

Щодо безпеки життєдіяльності

учасників освітнього процесу Молодіжної

загальноосвітньої школи-саду №40 Херсонської

міської ради  на час літніх канікул

 

 

        Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 20 гравия 2020 року № 392 „Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів”, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з 22 травня по 22 червня 2020 року на території України із урахуванням епідемічної ситуації в регіоні продовжено дію карантинних (протиепідемічних) заходів.

На виконання пункту 4 розділу УШ Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 № 1669, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.01.2018 за № 100/31552 (далі - Положення), з урахуванням вимог наказу Міністерства освіти і науки України від 16.03.2020 №406 „Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19”, у зв’язку із закінченням навчального року та з метою посилення контролю за збереженням життя і здоров'я здобувачів освіти, здійснення заходів охорони праці, безпеки життєдіяльності, цивільного захисту, попередження надзвичайних ситуацій в закладах освіти, пропонуємо провести такі організаційні заходи щодо підготовки та перебування учасників освітнього процесу на літніх канікулах

НАКАЗУЮ:

 

1. Класним керівникам 1-8 класів, вихователю дошкільної групи:

1.1. Провести первинні інструктажі з безпеки життєдіяльності з учасниками освітнього процесу щодо безпеки життєдіяльності під час літніх канікул про
дотримання обмежень задля запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби
COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, правил пожежної безпеки, електробезпеки, безпеки дорожнього руху, профілактики шлунково- кишкових захворювань, норм виробничої санітарії, правил поведінки в громадських місцях, а також поводження з незнайомими людьми та предметами, користування громадським транспортом, попередження травмування на об’єктах залізничної інфраструктури, правил поводження на річках і водоймах, поведінки в умовах підвищення температури, попередження випадків перегрівання на сонці, дій у випадку надзвичайних ситуацій тощо за відповідними інструкціями з реєстрацією у журналах.

Первинні інструктажі з безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу проводити дистанційно, а у разі відвідування здобувачами освіти закладу - відповідно до вимог Положення.

1.2. Провести роз’яснювальну роботу з батьками, усиновлювачами та опікунами учнів і вихованців щодо попередження нещасних випадків під час літнього відпочинку, навчання з надання домедичної допомоги потерпілим у разі нещасних випадків.

2. Завідуючому господарством Сергію ЛЕЩЕНКУ:

2.2. Забезпечити контроль за дотриманням режиму в школі-саду на період літніх канікул, проведення позапланових інструктажів зі сторожами та черговими щодо додержання правил пожежної та техногенної безпеки, а також збереження майна.

3. У разі завершения карантину або з урахуванням послаблення протиепідемічних заходів та зняття обмежень щодо відпочинку дітей у місцях відпочинку;

     вжити дієвих заходів щодо збереження життя та здоров’я дітей у місцях відпочинку в літніх таборах, під час проведення зборів та екскурсій;

     посилити контроль за організацією екскурсійно-туристичних перевезень здобувачів освіти автобусами, залізничним та авіаційним транспортом

 

Директор школи-саду                                                 Тетяна ВАСЮНІНА

 

 

Правила безпеки на воді.

Пам’ятка

Варто пам'ятати, що основними умовами безпеки є:

 •  правильний вибір і обладнання місць купання;

 •   суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах на воді

 ПІД ЧАС КУПАННЯ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

 •   залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;

 •   стрибати у воду з човнів, катерів, споруд, не призначених для цього;

 •   пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів;

 •  використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, не передбачене для плавання;

 •   плавати на плавзасобах у місцях, відведених для купання;

 •  вживати спиртні напої;

 •   забруднювати воду і берег, прати білизну й одяг у місцях, відведених для купання;

 •   підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання;

 •  допускати у воді грубі ігри, які пов'язані з обмеженням руху рук і ніг у воді;

 •  подавати помилкові сигнали небезпеки, заходити глибше, ніж по пояс людям, які не вміють плавати.

НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПОСТРАЖДАЛИМ НА ВОДІ:

 •   покладіть постраждалого на спину, на тверду поверхню;

 •   однією рукою відкрийте йому рота, пальцями іншої руки, завернутими у салфетку або носову хустинку, видаліть з порожнини рота пісок, мул та інше;

 •   рукою, підкладеною під потилицю, максимально розігніть хребет в шийному відділі, за підборіддя висуньте вперед нижню щелепу, утримуючи її в такому положенні однією рукою, другою стисніть крила носу;

 •   наберіть повітря у свої легені, щільно охопіть відкритий рот пацієнта та зробіть пробне вдування повітря в його легені, водночас "краєм ока" контролюйте підіймання грудної клітки. Якщо щелепи постраждалого щільно стиснуті або є пошкодження щелепи, язика, губ, проведіть штучну вентиляцію не методом "рот в рот", а "рот в ніс", затискаючи при цьому не ніс, а рот. Кількість вдувань - 16-20 за хвилину;

 •   для зовнішнього масажу серця розташуйтесь збоку від хворого; основу долоні однієї кисті руки покладіть на передньо-нижню поверхню грудини, основу другої долоні в поперек першої, розігніть руки в ліктьових суглобах. Робіть ритмічні поштовхи всією масою тулуба, зміщуючи грудину в напрямку до хребта з частотою 80-100 рухів за хвилину;

 •   у випадку, коли рятувальник один, співвідношення кількості вдувань до натискувань на грудину 1:5, якщо рятувальників двоє - 2:15;

 •   через кожні 2 хвилини серцево-легеневу реанімацію необхідно на декілька секунд припинити для перевірки, чи не з'явився пульс на сонних артеріях. Масаж серця та штучну вентиляцію легень необхідно проводити до відновлення дихання, пульсу, звуження зіниць, покращення кольору шкіри. 

 

Правила поведінки біля водоймищ

1. Не загоряй надто довго — перегрієшся і отримаєш сонячний удар. 

2. Не купайся і не пірнай у воду після тривалого перебування на сонці, тобі може стати погано. Купатися краще вранці або ввечері, коли тепло, але не можна перегрітися. 

3. Ніколи не пірнай у незнайомих місцях! Тут може виявитися неглибоко, а інколи на дні лежать гнилі колоди, гостре каміння, об яке можна поранитися, та густі водорості, у яких легко заплутатися. 

4. Не грай у тих місцях, звідки легко впасти у воду. 

5. Не влаштовуй у воді ігор, пов'язаних із захватами. 

6. Не вирушай у плавання на самодільних плотах. 

7. Не ходи купатися на водоймища без супроводу дорослих. 

8. Не запливай на глибоке на надувних матрацах та кругах. 

 

Дитячий травматизм

 

«Бережи свої очі!»

 1. Не торкайся очей брудними руками, рукавами одягу тощо. Якщо в око потрапила порошинка, його треба промити кип'яченою водою, а коли це неможливо — видалити її чистим носовичком. 

2. Дотримуйся правил безпеки під час роботи у майстерні або виконуючи хатню роботу. 

3. Не нахиляйся низько над каструлею з окропом або сковорідкою, на якій шкварчить масло. 

4. Будь дуже обережним із пральним порошком, розчинами для миття посуду та іншими хімічними речовинами. Перед застосуванням зверни увагу, на їхню упаковку — на ній має бути написано, як поводитись, якщо така речовина потрапила в очі.  

5. Обережно поводься із гострими предметами під час гри! Розмахуючи палицею перед обличчям товариша, ти можеш випадково поранити йому око.  

6. Будь уважним під час прогулянок та забав. У лісі чи в саду око може поранити гостра гілка. 

7. Якщо ти сильно пошкодив око, негайно звернися до лікаря! 

 

Користування громадським транспортом

1.Посадка в громадський транспорт здійснюється лише з посадочної площадки, або узбіччя тротуару.

2. До транспорту слід підходити після повної його зупинки.

3. Посадка на громадський транспорт відбувається дисципліновано, в порядку черги.

4. Зайшовши в салон, необхідно  пройти вперед, не створюючи натовп біля дверей.

5. Забороняється висовуватись з вікон.

6. Не можна ходити по салону під час руху автотранспорту – це небезпечно.

7. Під час руху не можна відволікати водія розмовами і заважати водієві керувати транспортним засобом.

8. Не можна відчиняти двері, не дочекавшись зупинки.

9. Не можна перешкоджати зачиненню дверей.

10. На зупинках виходять у сторону тротуару чи узбіччя.

11. Заборонено їздити на підніжках транспорту або чіплятись за борти машин.

12. Дітей слід перевозити лише в сидячому положенні.

14. Малюків під час руху транспорту необхідно тримати на руках, або у спеціальних кріслах.

15. Проїзд дітей в кузові транспортного автомобіля дозволяється лише тоді, коли кузов обладнаний сидіннями, а заднє сидіння має спинку. У кузові  повинно знаходитись не менше двох дорослих. Висадка і посадка здійснюється через правий або задній борт.

16. На мотоциклах дітей перевозять у колясках, з надітим шоломом. Посадка і висадка здійснюється лише на праву сторону.

 

 Безпека на дорогах

Пішоходи повинні ходити тротуарами або пішохідними доріжками, а за їх відсутності - велосипедними доріжками або в один ряд по узбіччю дороги, назустріч руху транспортних засобів. При цьому необхідно бути особливо обережним та не створювати перешкод іншим учасникам руху. 

 На дорогах, які мають розділову смугу, а також на дорогах поза населеними пунктами, можна рухатися по зовнішньому краю проїжджої частини назустріч руху транспортних засобів

 Переходити проїжджу частину пішоходам дозволяється тільки підземними пішохідними переходами та в місцях, позначених спеціальною дорожньою розміткою або дорожніми знаками «Пішохідний перехід». Переходячи проїжджу частину, пішоходи не повинні затримуватися та зупинятися на ній. Не рекомендується дорогу перебігати, йти потрібно спокійним кроком.

 Відповідно Правил дорожнього руху пішохід має перевагу перед транспортними засобами при переході проїжджої частини визначеними пішохідними переходами, що не регулюються, а також тими переходами, що регулюються, за наявності відповідного сигналу світлофора або регулювальника.

^  Обережно! Діти на дорозі!

(рекомендації фахівців МНС України керівникам загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів з питань забезпечення безпеки дітей)

 У ХХІ столітті важко уявити своє повсякденне життя без автомобілів, які набагато полегшують наше буття, але тим самим несуть із собою величезну небезпеку для життя дорослих і особливо дітей. Кожен день вулицями свого міста ти та твої однолітки йдуть до школи чи на прогулянку. 

 Одначе вулиця великого міста – не найліпше місце навіть для дорослої людини. Тим більше вона не пристосована для дитини. Щодня дорогою додому зі школи чи навпаки дитина наражається на ризик потрапити в екстремальну ситуацію. Найчастіше через неуважність або незнання Правил дорожнього руху діти гинуть на вулицях в дорожньо-транспортних пригодах, а травми ДТП – найтяжчі. Тому, щоб попередити дорожньо-транспортні пригоди, небезпеку для здоров’я, життя, треба знати ці Правила і застосовувати їх:

 

 -не вибігати на проїзну частину з тротуару, можна лише спокійно зійти, попередньо оцінивши ситуацію;

 -ходити лише тротуарами, дотримуючись правої сторони, а якщо вони відсутні — по узбіччю, обов'язково повернувшись обличчям до транспорту, що рухається, — тоді не тільки водій бачитиме пішохода, а й пішохід — водія; 

 -не переходити дорогу на червоне світло незалежно від наявності на ній автомобілів; 

 -переходити дорогу можна лише у дозволених місцях – «зебра», підземних та надземний переходи; 

 -зібравшись переходити вулицю, спочатку подивитися ліворуч, а, дійшовши до середини, — праворуч; 

 -пам'ятайте, що причиною ДТП може стати не тільки наїзд автомобіля або мотоцикла, але й велосипеда. Нерідко саме велосипедисти є джерелом напруженості на вулицях, у дворах; 

 -чітко визначте для себе межі території для прогулянок, вулиці переходьте тільки в групі з іншими пішоходами; 

 -у разі дорожньо-транспортної пригоди надавати можливу допомогу потерпілим і повідомити про пригоду міліцію.

 

 На жаль, не всі добре знають ці Правила й іноді нехтують ними. А тому щорічно на наших дорогах гинуть сотні дітей і дорослих. Трапляються дорожньо-транспортні пригоди дуже часто у таких випадках, коли ніби-то нічого не загрожувало.

Порушник Правил дорожнього руху не тільки наражає на небезпеку себе, а й ставить під загрозу життя інших людей.  

 Близько 70% вуличних травм, як свідчить статистика, відбуваються зі школярами на шляху зі школи додому, бо дорогу після занять дітлахи вважають початком відпочинку. Щоб такий відпочинок не перетворювався на трагедію, мав певні межі, необхідно зустрічати та супроводжувати дитину, або суворо обмежувати час та маршрут додому: нікуди не звертати, не бавитись, не заходити. 

 Підготовка до «професії пішохід» починається в дитячому садочку, продовжується в школі, а потім все життя кожного дня надає нові уроки. Тому надзвичайно важливо, щоб отримані дітьми знання правил безпечної поведінки на дорозі закріпили ще й батьки. Водночас закликаємо вихователів ще раз повторити з дітьми правила безпечної поведінки на вулицях та дорогах. Особливо це стосується учнів молодших класів. Розробіть на уроках безпечний маршрут руху дитини додому зі школи. Наголосіть дітям про необхідність неухильного дотримання правил дорожнього руху, обов'язково перевірте засвоєні знання. I запам'ятайте, що найкращим взірцем поведінки на вулицях та автошляхах для дитини є безпосередньо приклад батьків. 

 Лише спільними зусиллями можна вирішити таку гостру проблему сьогодення, як дитячий дорожньо-транспортний травматизм.

 

Отруєння грибами.

 

ЗБИРАЙТЕ ЛИШЕ ТІ ГРИБИ, ЯКІ ДОБРЕ ЗНАЄТЕ;

 

ВІДМОВТЕСЬ ВІД ЗБИРАННЯ ТА ВЖИВАННЯ ПЛАСТИНЧАТИХ ГРИБІВ (СМЕРТЕЛЬНО НЕБЕЗПЕЧНА БЛІДА ПОГАНКА МОЖЕ БУТИ СХОЖА НА ПЛАСТИНЧАТІ ГРИБИ - ПЕЧЕРИЦІ, СИРОЇЖКИ, ШАМПІНЬЙОНИ);

 

НЕ ЗБИРАЙТЕ ГРИБИ ПОБЛИЗУ АВТОДОРІГ, СХОВИЩ ОТРУТОХІМІКАТІВ, СМІТТЄЗВАЛИЩ, ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ, ЗАЛІЗНИЦЬ, В МІСЬКИХ ПАРКАХ (ГРИБИ МАЮТЬ ВЛАСТИВІСТЬ НАКОПИЧУВАТИ З НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ТОКСИЧНІ РЕЧОВИНИ);

 

 НЕ КУПУЙТЕ ДИКОРОСЛИХ ГРИБІВ НА РИНКАХ ( НЕВІДОМО ДЕ І КОЛИ ВОНИ БУЛИ ЗІБРАНІ ) ; 

 

НЕ МОЖНА  ЇСТИ ГРИБИ ДІТЯМ (ДИТЯЧИЙ ОРГАНІЗМ БІЛЬШ  ВРАЗЛИВИЙ ДО ГРИБНОЇ ОТРУТИ ) ;

 

 НЕ КУШТУЙТЕ СИРИХ ГРИБІВ ;

 

 НЕ ЗБИРАЙТЕ СТАРИХ, ПЕРЕСТИГЛИХ, ЧЕРВИВИХ ГРИБІВ ;

 

ПЕРЕД ПРИГОТУВАННЯМ ГРИБИ НЕОБХІДНО ПРОТЯГОМ 10-15 ХВ. ПРОВАРИТИ В ПІДСОЛЕНІЙ ВОДІ ( ВІДВАР НЕОБХІДНО ВИЛИТИ ) ;

 

 В РАЗІ ПОЯВИ СИМПТОМІВ ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ (БІЛЬ В ЖИВОТІ, БЛЮВАННЯ ГОЛОВНИЙ БІЛЬ , ПРОНОС ) НЕОБХІДНО НЕГАЙНО ЗВЕРНУТИСЬ ЗА КВАЛІФІКОВАНОЮ МЕДИЧНОЮ ДОПОМОГОЮ (ДО НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПОТРІБНО ДЕКІЛЬКА РАЗІВ ПРОМИТИ ШЛУНОК РОЗЧИНОМ СОДИ АБО СВІТЛО-РОЖЕВИМ РОЗЧИНОМ МАРГАНЦІВКИ);

 

В РАЗІ ОТРУЄННЯ НІ В ЯКОМУ ВИПАДКУ НЕ ВЖИВАТИ АЛКОГОЛЬ (ВІН ЛИШЕ 

 

Правила пожежної безпеки під час відпочинку на природі, в лісі.

 

 Теплі весняні та літні  дні сприяють відпочинку на природі.  Більшість громадян виїздить  за місто: на дачу, до води, у ліс. На жаль, на відпочинку люди забувають про правила поведінки в лісі, спричиняючи пожежі.

 Перебуваючи в лісовій та парковій зоні на відпочинку, не забувайте дотримуватися вимог пожежної безпеки:

 Виберіть місце для вогнища й обладнайте його. 

 Ніколи не залишайте вогнище без догляду. 

 Також небезпечною може бути просякнута мастилом, бензином, гасом чи іншою пально-мастильною речовиною ганчірка. 

 Пожежу може спричинити навіть заправка паливного баку машини при працюючому двигуні. 

 Залишена на сонячній галявині пляшка чи уламок скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи. Це досить часто призводить до самозагоряння лісових масивів. 

 

Спалювання сухої трави та пожежі, спричинені безконтрольністю цього процесу, набувають  дедалі загрозливіших масштабів. Під час горіння разом із травою, сухостоєм та опалим листям пошкоджується й верхній гумусний шар, який відповідає за родючість землі. Отже, користі від спалювання немає жодної, а от шкоди – більш ніж достатньо. 

 

Правила протипожежної безпеки

 1. Не грайся із сірниками та запальничками. 

 2. Не запалюй свічки та бенгальські вогні без нагляду. 

 3. Не залишай іграшки, книжки, одяг біля увімкнених обігрівачів, не суши речі над газовою плитою. 

 4. Не пали багать у сараях, підвалах, на горищах, 

 5. Не вмикай багато електроприладів одночасно, електромережа може згоріти. 

 6. Обов'язково вимикай електроприлади, коли ідеш із дому. Але не тягни за дріт руками, обережно вийми штепсель із розетки. 

 7. На дачі або у селі не відкривай грубку — від маленької вуглинки, що випаде з неї, може статися пожежа. 

 

 Якщо виникла пожежа, а дорослих немає вдома 

 1. Якщо вогонь невеликий, накинь на нього товсту ковдру або залий водою. 

 2. Якщо горить шнур електроприладу, перш ніж залити полум'я водою, вийми штепсель електроприладу з розетки. Гасити увімкнені електроприлади водою не можна! 

 3. Якщо тобі не вдалося самостійно загасити вогонь, вибігай з квартири і клич на допомогу або дзвони за номером 1- 01. 

 4. Зателефонувавши до пожежної частини, чітко називай свої прізвище та адресу і повідом, що горить. 

 5. Не намагайся врятуватися від пожежі у шафі, кладовці або іншому тісному місці — можеш учадіти там від газів, що виділяються під час горіння. 

 6. Не можна відкривати вікно, доки вогонь у кімнаті не згас — свіже повітря підживить його і полум'я спалахне з новою силою. 

 7. Доки чекаєш на пожежників, не панікуй, шукай вихід із кімнати, але не намагайся вистрибнути у вікно. 

 8. Довірся пожежним, виконуй усе, що вони накажуть тобі. 

 9. Якщо ти знаєш, що хтось не може вийти з будинку, який горить, повідом про це дорослих або пожежних. 

 

 Що робити, якщо пахне газом 

 1. Якщо хтось із дорослих удома, негайно скажи їм про це. 

 2. Відкрий усі вікна та кватирки, провітри помешкання. 

 3. Перевір, чи перекриті на плиті конфорки горілок. 

 4. Якщо ти вдома один, негайно телефонуй до служби газу за номером 1-04. 

 5. Ні в якому разі не вмикай світло у загазованому та сусідніх приміщеннях і не запалюй вогонь. 

 

Правила електробезпеки 

 

 У часи технічного прогресу, нових наукових технологій зросла  кількість небезпек, що чатують на малечу. Поява великої кількості електричного обладнання викликає чималий інтерес у підростаючого покоління.

Для запобігання ураження електричним струмом та попередження нещасних випадків звертаємося до батьків з проханням:

 Не залишайте дітей без нагляду;

 Інформуйте їх про правила поводження з електричними приладами та правила поведінки поблизу енергообладнання;

 Постійно нагадуйте дітям, як себе поводити в критичній ситуації, коли в біду потрапляють вони або хтось з їхніх друзів.

 

Перш ніж увімкнути побутовий прилад у штепсельну розетку, необхідно оглянути, чи не пошкоджена вилка та перевірити неушкодженість ізоляції електричного проводу;

 

 для того, щоб вимкнути побутовий прилад зі штепсельної розетки, потрібно триматись за вилку, а не за шнур;

 

 не вставляти у штепсельну розетку цвяхи, шпильки та інші предмети;

 

 не ремонтувати пошкоджені вимикачі, лампові патрони, штепсельні розетки, які знаходяться під напругою;

 

 не проводити заміну перегорілих або пошкоджених електричних лампочок, які ввімкнуті в освітлювальну мережу;

 

 не вбивати цвяхи в стіни у місцях можливого знаходження електропроводки;

 

 не підніматись по опорах ліній електропередач до електропроводів та на дахи споруд, над якими проходять електричні проводи;

 

 не проводити ігри поблизу ліній електропередач;

 

 у разі виявлення обірваного проводу лінії електропередач, ні в якому разі не наближатись до нього і негайно повідомити про це дорослих;

 

 

 не влізати на територію загороджених трансформаторних підстанцій та в їх приміщення.

 УВАГА!!! Профілактика грипу, ГРІ та ГРЗ

ГРІ – це велика група гострих вірусних захворювань, які характеризуються повітряно-крапельним шляхом передачі та переважним ураженням верхніх дихальних шляхів. Грип є найбільш поширеним гострим респіраторним вірусним захворюванням, особливість якого у надзвичайно швидкому поширенні і вираженій інтоксикації. Механізм передачі вірусу грипу – повітряно-крапельний. Грип може призвести до тяжких ускладнень з боку легеневої, серцево-судинної, нервової, ендокринної систем.

Профілактика захворювань

Профілактичні заходи спрямовані насамперед для підвищення резистентності організму до дії збудників грипу, а також інших ГРІ та ГРЗ.
Ефективними, особливо у період підвищення захворюваності, фахівці відзначають наступні методи профілактики:

·         повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді;

·         загартовування та часте провітрювання приміщень;

·         вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномодулюючих препаратів та препаратів цілеспрямованої імуностимулюючої дії.

Високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема:

·         Часто мити руки з милом, особливо після відвідування;

·         Прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), особливо при кашлі та чиханні;

·         Широко застосовувати засоби нетрадиційної (народної) медицини, гомеопатичні препарати, оксолінову мазь.

На що необхідно звернути увагу:

·         Існують деякі особливості клінічного перебігу грипу у різних вікових группах. У дітей молодшого віку передусім можуть з’явитися симптоми нейротоксикозу (блювання, судоми) навіть на тлі субфебрильної температури тіла. У осіб похилого віку на тлі ГРВІ загострюються серцево-судинні захворювання, активуються хронічні вогнища інфекції, що суттєво впливає на клінічні прояви грипу.

·         Захворювання здебільшого починається гостро, з проявів загальної інтоксикації (озноб, відчуття жару, сильний головний біль, біль в очах). Хворого турбують загальна слабкість, ломота в попереку, крижах, суглобах, м’язовий біль, порушується сон. Привертає увагу вигляд обличчя хворого: гіперемія, одутлість, блискучі очі — загалом воно нагадує обличчя заплаканої дитини. Інкубаційний період при грипі коливається від декількох годин до 3 діб.

·         Здебільшого на другу добу хвороби з’являється сухий кашель, починає турбувати біль у грудях. На 3-5 добу кашель м’якшає, з’являється незначна кількість слизового мокротиння. Носове дихання порушене через набряк слизової оболонки.

·         Вже в перші години температура тіла може сягати 39-40°С, утримуватись на такому рівні 2-3 доби. Проте, якщо в подальшому гарячка продовжується або розвивається її друга хвиля (загалом триває довше 5-7 діб), це свідчить про розвиток бактеріальних ускладнень.

·         Лікування ГРВІ та грипу є складною проблемою, тому його має визначати лікар. Не потрібно займатись самолікуванням, це небезпечно! При своєчасному і правильному лікуванні хвороба закінчується повним одужанням.

 

Прес-служба МОЗ України

Пам’ятка про коронавірус

1.  Хто може заразитися цим вірусом?

Люди, які живуть або подорожують в райони, де циркулює вірус 2019-nCoV, можуть піддаватися ризику зараження. В даний час 2019-nCoV циркулює в Китаї, де знаходится переважна більшість інфікованих людей. Захворілі з інших країн перебували серед людей, які нещодавно приїхали з Китаю або жили чи працювали в тісному контакті з цими мандрівниками. Медичні працівники, які доглядають за хворими 2019-nCoV, піддаються більш високому ризику та повинні захищатися за допомогою відповідних заходів профілактики і контролю інфекцій. 

2.  Хто має вищий ризик отримання важкої форми захворювання?

Хоча вірус ще не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань.

3.  Як довго вірус живе на поверхнях?

За попередньою інформацією, вірус може виживати на поверхнях лише протягом декількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.

4.  Чи можна заразитися вірусом 2019-nCoV від людини, у якої немає симптомів?

Люди, інфіковані 2019-nCoV, можуть бути заразними до того, як проявляться симптоми. Однак, ґрунтуючись на наявних на цей час даних, саме люди, у яких уже є симптоми захворювання, є переважним джерелом  поширення вірусу.

5.  Чи існують на сьогодні специфічні методи лікування?

На сьогоднішній день немає ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу.

Якщо ви хочете захистити себе від зараження новим коронавірусом, вам слід дотримуватися основних правил гігієни, а також уникати по можливості тісного контакту з усіма, у кого проявляються симптоми респіраторного захворювання, зокрема,  кашель і чхання.

Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій

- часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;

- під час кашлю або чиханн прикривайте рот і ніс паперовою хусткою, уникайте тісного контакту з усіма хто має гарячку та кашель;

- якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше звертайте до сімейного лікаря та повідомте йому попередню історію хвороби;

- не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

 

 

 

Учні 1 – 2 класів Молодіжної ЗОШ – сад І – ІІ ст. № 40 Херсонської міської ради прийняли участь у районному конкурсі « Пожежний експрес». Юні учасники  змагалися в двох конкурсах: «Розминка» та «Домашнє завдання».

    Своїм виступом  вони намагалися донести до свідомості дітей необхідність дотримання правил пожежної безпеки, зваженого і безпечного поводження у надзвичайній ситуації, дотримання правил безпеки у побуті тощо.

 

    Готуючись до конкурсу, діти самостійно вивчали правила пожежної безпеки, разом з батьками та педагогами створювали наочність для тематичного виступу , зі своїми вожатими та педагогами оновлювали куточки протипожежної безпеки.

     До Молодіжної  загальноосвітньої  І-ІІ ступенів школи-саду № 40 Херсонської міської ради  завітали шкільні офіцери. Вони провели заняття для учнів трьох вікових категорій: 1-4, 5-6, 7-8 класів.

 

    Заняття пройшли  у формі бесід, з використанням презентацій та відеороликів, під час яких застосовувалися різні інтерактивні методи, які мали на меті донести учням цікаву та важливу інформацію у сфері права, вирішення конфліктів з однолітками, булінгу, виходу із небезпечних ситуацій тощо.

    13 листопада 2019 року до Молодіжної ЗОШ – саду І – ІІ ст. № 40 Херсонської міської ради завітала Київська театральна студія « Радість» з виставою « Пригоди в чарівному лісі». Наймолодші учасники освітнього процесу, учні 1- 4 класів, а також дошкільна група зустрілися з креативним  артистом Дзі –Дзьо. Лісові мешканці показали дружні відносини між собою, застерегли малят про небезпеку, яка може очікувати їх.

 

    На останок були зроблені світлини, діти отримали позитивні емоції.

                                                       Затверджую  

                                                                                 Директор школи-саду №40

                                                                                  _______Т.П.Васюніна

 

 

План проведення місячника правових знань

 

 

з/п

Назва заходу

Термін виконання

Відповідальний

Відмітка про виконання

1

 

 

 

 

2

 

 

3

 

 

 

4

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

6

 

 

 

7

 

 

 

 

8

 

 

9

 

 

10

 

 

11

 

 

12

 

 

13

 

 

 

 

14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Лінійка відкриття місячника.

 

 

 

 

Виставка літератури у бібліотеці

“ З правової скарбнички

 

Виготовлення і розповсюдження інформаційних бюлетенів

“ Закон про тебе і для тебе”

 

Засідання Ради профілактики щодо здійснення роботи з правового виховання

 

 

 

Лекція за участю представників правоохоронних органів  з роз’яснення чинного законодавства щодо правової відповідальності неповнолітніх

 

 

Моніторингове дослідження “Проблеми підліткового насилля в школі”

 

 

Засідання шкільного парламенту  щодо забезпечення прав та виконання обов’язків учнів

 

 

Батьківський  всеобуч “ Права, свободи та відповідальність ”

 

Виставка малюнків Права очима дітей

 

Виставка стіннівок Насильству – НІ !

 

 

Години спілкування, виховні години, бесіди на правову тематику

 

Розповсюдження пам’яток “ Я – корис-тувач  інтернету ”

 

Юридичний аукціон

 

 

 

 

Підбиття підсумків. Висвітлення інформації про проведення місячника на стрічці новин та сайті школи-саду.

01.10.2019

 

 

 

 

Протягом

місячника

 

Протягом

місячника

 

 

02.10.2019

 

 

 

 

Протягом

місячника

 

 

 

 

10.10.2019

 

 

 

  Протягом місячника

 

 

 

Протягом місячника

 

Протягом місячника

 

Протягом місячника

 

Протягом місячника

 

Протягом місячника

 

16.10.2019

 

 

 

 

31.10.2019

Заступник директора з ВР Гавановська Н.Г.

Бібліотекар Добринчук Г.С.

Класні керівники

1-8 класів

 

Заступник директора з ВР Гавановська Н.Г.

Заступник директора з ВР Гавановська Н.Г.

 

Практичний психолог Панфілова Д.О.

Педагог –організатор Дунська К.М.

 

Класні керівники

1-8 класів

Класні керівники

1-4 класів

Класні керівники

5-8 класів

Класні керівники

1-8 класів

Учнівське самоврядування

Учитель правознавства Ступніков Д.І.

Заступник директора з ВР Гавановська Н.Г.

 

 

УВАГА! Сьогодні терористичні акти здійснюються з використанням вибухових пристроїв, які замасковані під авторучки, мобільні телефони, гаманці, міні-магнітофони, дитячі іграшки, або розміщені у звичайних портфелях, сумках, банках, пакунках і залишені у багатолюдних місцях.  Поводження з вибухонебезпечними предметами вимагає значної уваги і обережності.

ВІД ПРАВИЛЬНИХ ДІЙ ЗАЛЕЖИТЬ ЖИТТЯ  ТА ЗДОРОВ’Я ВАШЕ І ОТОЧУЮЧИХ!

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО:

             •        наближатися до виявленого предмета;

•        пересувати його або брати в руки;

•        розряджати, кидати, ударяти по ньому;

•        розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет, приносити предмет додому, у навчальне приміщення,        інші багатолюдні місця.

  При знаходженні вибухонебезпечного пристрою:

             •        негайно (з безпечного місця) повідомте чергові служби МНС (тел. 101), поліцію (тел. 102);

•        не підходьте до предмета, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте поряд із знахідкою інших людей;

•        припиніть усі види робіт у районі виявлення вибухонебезпечного предмета;

•        не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух), дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.

У випадку, коли в будинку знайдено вибуховий пристрій і Вас евакують:

•        одягніть одяг із довгими рукавами, щільні брюки та взуття  на товстій підошві. Це може захистити від осколків скла;

•        візьміть документи (паспорт, свідоцтво про народження дітей тощо), гроші;

•        під час евакуації слідкуйте за маршрутом, указаним службами, які проводять евакуацію;

•        не намагайтеся скоротити шлях, тому що деякі райони або зони можуть бути закриті для пересування;

•        тримайтеся подалі від ліній енергопостачання, що впали.

Якщо Ваш будинок (квартира) опинилися поблизу епіцентру вибуху:

•        обережно обійдіть усі приміщення, щоб перевірити чи немає витоків води, газу, спалахів тощо;

•        у темряві в жодному випадку не запалюйте сірника або свічки – користуйтеся ліхтариком;

•        негайно вимкніть усі електроприлади, перекрийте газ, воду;

•        з безпечного місця зателефонуйте рідним і близьким, стисло повідомте про своє місцезнаходження, самопочуття;

•        перевірте як ідуть справи в сусідів – їм може знадобиться допомога.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовленні фахівці-сапери, які мають допуск  до цього виду робіт.

 

 

 

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

МОЛОДІЖНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА-САД І-ІІ СТУПЕНІВ № 40 ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

НАКАЗ



від  30.08.2019                                                                             № 128

Про
заборону тютюнопаління
та пропаганду здорового способу життя


     Відповідно до ЗУ «Про захист суспільної моралі» з метою запобігання тютюнової залежності серед дітей та молоді, захисту здоров’я та прав людей жити у середовищі, вільному від тютюнового диму, запобігання наркоманії та зміцнення здоров’я через пропаганду здорового способу життя

НАКАЗУЮ:

1. Заборонити паління в приміщенні та на території школи всім учням і вчителям.

2. Заступнику директора з виховної роботи Гавановській Н.Г.:

2.1. Розробити комплекс заходів щодо унеможливлення поширення наркотичних речовин та профілактики тютюнопаління.
до 16.09.2019 р.
2.2. Активізувати роботу з пропаганди здорового способу життя серед учнівської молоді та педпрацівників.

протягом року

2.3. Винести питання щодо запобігання вживання наркотичних речовин, алкогольних напоїв, тютюнопаління на нарадах  при директорі, педрадах

Протягом  року.

2.4. Аналізувати (раз на семестр) роботу з пропагування здорового способу життя серед дітей, молоді та педагогічних працівників.

2.5.  Розробити заходи з профілактики тютюнопаління і формування здорового способу життя учнів.

2.6.Щомісячно проводити рейди «Територія школи вільна від куріння».

2.7.Заслуховувати порушників даного наказу на засіданнях Комісії з профілактики правопорушень.

2.8.Довести до відома учнів, батьків та працівників школи, що невиконання даного наказу є порушенням Статуту школи, Правил внутрішнього розпорядку, Єдиних вимог для учнів і веде до дисциплінарної відповідальності та штрафних санкцій.

3.Класним керівникам   5-9 класів:

3.1. Включити як обов’язкову антинаркоманійну, антиалкогольну, антитютюнову тематику до виховних планів роботи та планів роботи з батьками 

до 10.09.2019р.
3. 2.Створити інформаційно-консультативні куточки з питань профілактики вживання наркотичних речовин, алкогольних напоїв, тютюнопаління

до 01.10.2019 р.

3.3. Провести цикл бесід з учнями та їхніми батьками про захист здоров`я та забезпечення  права людей жити у середовищі, незабрудненому тютюновим димом, запобігання наркоманії та зміцнення здоров¢я.

3.4.Залучати психологічні служби для проведення психолого-педагогічних, діагностичних досліджень, анкетування, індивідуальної роботи, проведення бесід з учнями щодо виявлення та роботи з тютюнозалежними учнями.

3.5.На батьківських зборах порушити питання здорового способу життя батьків і дітей, подати інформацію про зміст цього наказу.

4.Практичному психологу Панфіловій Д.О. проводити індивідуальну та групову роботу серед учнів школи з метою попередження злочинності і правопорушень, недопущення тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв, наркотичних засобів.

5. Медичній сестрі Дяченко І.М.проводити санітарно-просвітницьку роботу з учнями щодо здорового способу життя та попередження шкідливих звичок.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника директора з виховної роботи Гавановську Н.Г.



Директор школи-саду                                                        Т.П.Васюніна

Памятка для учнів щодо правил дорожнього руху

У ХХІ столітті важко уявити своє повсякденне життя без автомобілів, які набагато полегшують наше буття, але тим самим несуть із собою величезну небезпеку для життя дорослих і особливо дітей.

Кожен день вулицями свого міста ти та твої однолітки йдуть до школи чи на прогулянку. Одначе вулиця великого міста – не найліпше місце навіть для дорослої людини. Тим більше вона не пристосована для дитини. Щодня дорогою додому зі школи чи навпаки дитина наражається на ризик потрапити в екстремальну ситуацію. Найчастіше через неуважність або незнання Правил дорожнього руху діти гинуть на вулицях в дорожньо-транспортних пригодах, а травми ДТП – найтяжчі. Тому, щоб попередити дорожньо-транспортні пригоди, небезпеку для здоров’я, життя, треба знати ці Правила і застосовувати їх:

1. Не вибігати на проїзну частину з тротуару, можна лише спокійно зійти, попередньо оцінивши ситуацію;

2. Ходити лише тротуарами, дотримуючись правої сторони, а якщо вони відсутні — по узбіччю, обов'язково повернувшись обличчям до транспорту, що рухається, — тоді не тільки водій бачитиме пішохода, а й пішохід — водія;

3. Не переходити дорогу на червоне світло незалежно від наявності на ній автомобілів;

4. Переходити дорогу можна лише у дозволених місцях – «зебра», підземних та надземних переходах;

5. Зібравшись переходити вулицю, спочатку подивитися ліворуч, а, дійшовши до середини, — праворуч;

6. Пам'ятайте, що причиною ДТП може стати не тільки наїзд автомобіля або мотоцикла, але й велосипеда. Нерідко саме велосипедисти є джерелом напруженості на вулицях, у дворах;

7. Чітко визначте для себе межі території для прогулянок, вулиці переходьте тільки в групі з іншими пішоходами;

8. У разі дорожньо-транспортної пригоди надавати можливу допомогу потерпілим і повідомити про пригоду поліцію.

На жаль, не всі добре знають ці Правила й іноді нехтують ними. А тому щорічно на наших дорогах гинуть сотні дітей і дорослих. Трапляються дорожньо-транспортні пригоди дуже часто у таких випадках, коли ніби-то нічого не загрожувало.

Пам’ятайте! Порушник Правил дорожнього руху не тільки наражає на небезпеку себе, а й ставить під загрозу життя інших людей.

 

 

 

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

МОЛОДІЖНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА-САД І-ІІ СТУПЕНІВ № 40 ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

Н А К А З

від 30.08.2019 р.                                                                                    № 137

Про невідкладні заходи щодо запобігання дитячому 
дорожньо-транспортного травматизму


          З метою посилення  та поліпшення  роботи  із   запобігання дитячому дорожньо-транспортному  травматизму серед учнів школи,а також із метою виконання спільного наказу МОН України та Міністерства внутрішніх справ України від 25.12.1992р. №220/753 «Про невідкладні заходи щодо запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму»

 

Н А К А З У Ю :

1.Заступнику директора з виховної роботи Гавановській Н.Г.:

1. 1.  Скласти та затвердити план проведення місячника “Увага!Діти на дорозі»(додається).

1.2.    Розглянути питання запобігання дорожньо-транспортного травматизму на педагогічних радах та батьківських зборах. 

1.3.Організувати в навчальному закладі проведення конкурсів творів, виставок дитячих малюнків, театралізованих вистав, виступу агітбригади ЮІДР з безпеки дорожнього руху.

1.4.Нести персональну відповідальність за організацію навчання та практичних тренувань учнів щодо виконання Правил дорожнього руху і безпечної поведінки на вулицях та дорогах.

1.5.Скласти та затвердити перелік заходів щодо запобігання  дитячому дорожньо-транспортному  травматизму

(до 16.09.2019).

1.6.Для проведення роботи з профілактики дитячого дорожньо-транспортноготравматизму, виконання програм із формування в учнів навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, діяльності загонів юних інспекторів  дорожнього руху підтримувати належні зв’язки з інспекторами районної ДАІ.

1.7.За кожним  фактом дорожньо-транспортних пригод, що сталися з учнями

школи, у 10-денний термін проводити службове розслідування причин подій  та  перевірку роботи із запобігання дорожньо-транспортному  травматизму вкласі, де вчиться потерпілий.

протягом навчального року

  1.8.Проводити рейди «Увага, діти  на дорозі!».

 1.9.Організовувати зустрічі з

фахівцями,лікарями,пожежниками,інспекторами ДАІ.

 2. Класнимкерівникам 1-9 класів:

 2.1.Провести з 1 по 20 вересня 2019 року години спілкування з правил дорожнього руху та правил користування громадським транспортом  залучивши до цього працівників ДАІ .

 2.2.Розробити маршрутні листи , забезпечити їх наявність у щоденниках кожного учня.     

 2.3. Проводити протягом навчального року, особливо перед канікулами, заходи щодо профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

 2.4.З метою зниження травматизму дітей довести інформацію про стан травматизму учнів до відома батків на батьківських зборах

(раз у семестр).

3.Керівнику ЮІДР педагогу-організатору Панфіловій Д.О.:

3.1.Скласти план роботи на рік,затвердивши його у директора школи-саду.

3.2. Використовувати у профілактичній роботі з попередження ДТП засоби масової інформації та наочної агітації.

4.Практичному психологу   Панфіловій Д.О. скоординувати роботу на конкретні проблеми профілактики дитячого травматизму.

(до 20.09.2019)

5.Завідуючому господарством Лещенко С.О. проводити щоденний огляд приміщень та території школи  з метою виявлення небезпечних умов для проведення навчально-виховного процесу.

6.Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора з виховної роботи Гавановську Н.Г.

 

 

Директор школи -саду              Т.П.Васюніна                          

 

 

Пам’ятка “Обережно гриби!”

Основні причини отруєнь:

•    вживання отруйних грибів;
•    неправильне приготування умовно їстівних грибів;
•    вживання старих або зіпсованих їстівних грибів;
•    вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).

Симптоми отруєння:

нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності

Щоб запобігти отруєння грибами, необхідно дотримуватися наступних правил:

•    Не збирайте гриби:
–    якщо не впевнені, що знаєте їх – якими б апетитними вони не здавалися;
–    поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно небезпечних зонах;
–    невідомі, особливо з циліндричною ніжкою, у основі якої є потовщення “бульба”, оточене оболонкою;
–    з ушкодженою ніжкою, старих, в’ялих, червивих або ослизлих;
–    ніколи не збирайте пластинчаті гриби, отруйні гриби маскуються під них;
–    “шампіньйони” та “печериці”, у яких пластинки нижньої поверхні капелюшка гриба білого кольору.
•    Не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідниках, – вони не завжди відповідають дійсності.
•    Не куштуйте сирі гриби на смак.
•    Ще раз перевірте вдома гриби, особливо ті, які збирали діти. Усі сумнівні -викидайте. Нижню частину ніжки гриба, що забруднена грунтом – викидайте. Гриби промийте, у маслюків та мокрух зніміть з капелюшка слизьку плівку.
•    Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.
•    При обробці кип’ятіть гриби 7-10 хвилин у воді, після чого відвар злийте. Лише тоді гриби можна варити або смажити.
•    Обов’язково вимочіть або відваріть умовно їстівні гриби, які використовують для соління.
•    Не пригощайте ні в якому разі грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок.
•    Гриби (зеленушка, синяк-дубовик, та деякі інші) містять отруйні речовини, які у шлунку не розчиняються. У взаємодії із алкоголем отрута розчиняється та викликає бурхливе отруєння.
•    Значна кількість грибів, які досі вважались їстівними, містять мікродози отруйних речовин. Якщо вживати їх декілька днів підряд – також може статись отруєння.
•    Суворо дотримуйтеся правил консервування грибів. Неправильно приготовлені консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання – ботулізм.
•    Гриби, які довго зберігалися, обов’язково прокип’ятіть 10-15 хвилин.

 

ДОТРИМАННЯ ЦИХ ПРОСТИХ ПРАВИЛ МОЖЕ ЗБЕРЕГТИ ВАШЕ ЗДОРОВ’Я І НАВІТЬ ЖИТТЯ

 

 


ПРАВИЛА  ПОВЕДІНКИ  ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

Загальні правила поведінки

·         Здобувач освіти приходить до школи за 15-20 хвилин до початку занять, чистий і охайний, займає своє робоче місце з першим дзвінком, готує все необхідне навчальне приладдя.

·         Не можна приносити на територію школи з будь-якою метою й використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики та інші одурманюючі засоби й отрути.

·         Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.

·         Не можна без дозволу педагогів (за узгодженням з батьками) йти зі школи та її території в урочний час.

·         У разі пропуску занять до 3-х днів учень зобов’язаний пред’явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів учень зобов’язаний представити довідку з медичної установи.

·         Здобувач освіти школи повинен виявляти повагу до старших, піклуватися про молодших. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші – молодшим, хлопчики – дівчаткам.

·         Поза межами закладу освіти учні поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім’я школи.

·         Здобувач освіти бережуть майно школи, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території школи.

·         До учнів, які привласнили чужі речі, будуть застосовані дисциплінарні стягнення. У разі спричинення збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.

·         Здобувач освіти, які знайшли втрачені або забуті, на їхню думку, речі, повинні здати черговому, який знаходиться на першому поверсі закладу освіти.

·         Фізична конфронтація, залякування і знущання є неприпустимими формами поведінки.

·         Не дозволяється користуватися плеєром , мобільним телефоном іншими гаджетами на уроках.

·         Здобувач освіти зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.

·         На першу вимогу вчителя слід пред’являти щоденник.

·         Щодня вести запис домашніх завдань в щоденнику, гаджетах.

·         Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, письмове приладдя, інструменти, робочий і спортивний одяг.

Поведінка здобувачів освіти на уроках

·         Під час уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших товаришів від занять розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються уроку.

·         Якщо під час занять здобувачу освіти необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу у вчителя, піднявши руку.

·         Якщо здобувач освіти хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.

·         Під час уроку учень має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.

·         Учень має право в коректній формі обстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань.

Поведінка здобувачів освіти в на перервах

·         Під час перерви здобувач освіти зобов’язаний:

·         підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці;

·         вийти з класу, якщо попросить учитель;

·         підкорятися вимогам чергового учня чи учителя.

·         Час перерви – особистий час кожного здобувача освіти. Він може його проводити по своєму розумінню, проте, не повинен заважати іншим.

·         Під час перерви учні можуть вільно переміщатися по школі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки (горище, підвал, кухня, фізична і хімічна лабораторії, майстерня, спортзал).

·         Під час перерв забороняється бігати по сходах, поблизу вікон і в інших місцях, непристосованих для ігор.

·         Під час перерв забороняється штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу.

·         У школі категорично забороняється тютюнопаління.

·         Категорично заборонено самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях чи виглядати у відкриті вікна.

·         На перервах здобувачі освіти можуть звернутися до свого класного керівника, чергового учителя, дирекції школи за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

Рекомендації до зовнішнього вигляду здобувачів освіти

·         До школи здобувачі освіти повинні приходити в одязі, що відповідає офісному стилю.

·         Одяг повинен відповідати зросту, виражати пошану господаря до самого себе і суспільства.

·         Рекомендується не використовувати косметику і не носити прикраси на заняття.

·         Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недоречний.

·         Знаходитися в школі у верхньому одязі без особливих на те причин не дозволяється.

·         На уроках трудового навчання діти повинні мати робочу форму.

На урочисті загальношкільні заходи учні приходять у святковій формі.

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування)

   Якщо дитина стала свідком булінгу в закладі освіти, передусім вона може розказати про це батькам, вчителю, психологу або безпосередньо директору.

   Окрім цього, дитина може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда - Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги.

   Якщо педагог або інший працівник закладу освіти став свідком булінгу, то він має повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.

   Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу.

   Керівник закладу:

·         Розглядає таке звернення та реєструє у журналі обліку звернень та повідомлень про жорстоке поводження з дітьми або загрозу його вчинення;

·         З’ясовує усі обставин булінгу відповідно до Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення, затвердженого спільним наказом Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України № 564/836/945/577;

·         Скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслює подальші дії.

   Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

   У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України.

   Але за будь-якого рішення комісії керівник закладу забезпечує психологічну підтримку усім учасникам випадку.

   Новоприйнятий Закон  передбачає низку штрафів за цькування.

·         Штрафи за булінг становитимуть від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів, тобто від 850 до 1700 гривень або від 20 до 40 годин громадських робіт.

·         Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, штраф буде більшим — від 100 до 200 мінімумів (1700 - 3400 гривень) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

 

 

·         Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу учасника освітнього процесу тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням до 20 відсотків заробітку.

 

 

Зустрічі з батьками завжди є відповідальними та необхідними для правильної побудови навчально-виховного процесу і в класі, і в школі.

  Днями відбулися батьківські збори учнів 1 – 9 класів Молодіжної загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 40 Херсонської міської ради. Гостями зборів були шкільні офіцери Клімова А.В., Луняка І.О., Грибко В.В

На зборах розглядалися і обговорювалися наступні питання:

Про насилля в сім’ї , боулінг в шкільному колективі тощо – шкільні офіцери; про організацію освітньої діяльності,  стан надходження та використання коштів - директор школи-саду Васюніна Т.П.; про підсумки виховної роботи за І півріччя, стан відвідування  учнями школи, зайнятість в гуртках, секціях – заступник директора школи-саду з ВР Гавановська Н.Г.; боулінг – як соціально-психологічний  феномен в сім’ї – практичний психолог Панфілова Д.О. .

У кінці зустрічі директор школи-саду Васюніна Т. П. нагадала батькам про правила перебування дітей в школі-саду та необхідності дотримання встановленого режиму. Подякувала батькам за небайдуже ставлення до проблем школи та висловила впевненість, що вони і надалі не будуть шкодували сил і часу й завжди спрямовуватимуть свої зусилля на досягнення успіху у спільній справі – вихованні успішної особистості.

Теми підняті на зборах - не залишили байдужими присутніх.


 Це необхідно знати!

                                 Кір. Пам’ятка для батьків!

Кір  небезпечне вірусне захворювання Саме ця інфекція є однією із основних причин дитячої смертності у світі.

                                     Як можна заразитись кором

Вірус дуже швидко поширюється – він передається при розмові, кашлі, чханні чи будь-якому тісному контакті з хворим. Як тільки у людини з’являються перші ознаки вірусу – вона вже поширює інфекцію. Інкубаційний період триває від 7 до 17 днів.

При цьому інфекція дуже швидко поширюється, тож з потоком повітря вірус може навіть поширитись у сусідні приміщення, наприклад через вікна, вентиляцію тощо.

Симптоми у дітей і дорослих

Найчастіше кором хворіють діти та підлітки, однак, якщо щеплення не було, то заразитись може і дорослий.

Перші тривожні ознаки небезпечного вірусу – людина стає млявою, у неї порушується сон, знижується апетит. Пізніше з’являється нежить та кашель, а також підвищується температура.

Однак, вже через кілька днів температура знижується, а от кашель та нежить не проходять, а навпаки посилюються. В цей період в людини стають чутливими очі, важко дивитись на світло, інколи доходить до запалення ока (кон’юнктивіт). Часто ці симптоми можна сплутати зі звичайною застудою чи грипом. При цьому на внутрішній стороні щік, а іноді й губ, вже з’являються дрібненькі цятки. Це вже одна із основних ознак, що в хворого таки кір.

Вже на 4-5 день після перших симптомів температура знову підвищується до 39-40 градусів, а на шкірі з’являється дуже помітний висип червоних цяток. У цей момент посилюється нежить, набрякають повіки та все обличчя.

До симптомів може додатись ще й пронос. Також може посилитись головний біль, інколи хворі навіть непритомніють.

Якщо хвороба проходить без ускладнень, то вже до тижня часу хворому має стати краще. Тоді у людини нормалізується температура, проходять кашель та нежить, а верхній шар шкіри, на якій був висип, починає відлущуватись.

 

Ускладнення

Цей вірус небезпечний ще й ти тим, що ускладнення після хвороби можуть бути не безпечнішими за саму недугу. Інфекція сильно понижує імунітет, і організм стає чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції.

Ускладнення можуть торкнутись і дихальної системи — це пневмонія, бронхіт. Також часто після перенесення вірусу може виникнути запалення середнього вуха, часто це трапляється у маленьких дітей.

Кір наносить відбиток і на нервову систему, в деяких випадків може призвести до енцефаліту (запалення головного мозку).

 

Профілактика

Як переконують медики, найбільш дієвим захистом від кору є вакцинація. Її колять дитині у 12 місяців та 6 років.

“У країнах, де вакцинація від кору охоплює більшість населення, люди перестають хворіти на кір. І неприйнятною є ситуація, коли в час доказової медицини, лікарі чи інший медичний персонал відмовляє молодих батьків від щеплення дітей. Вважаю, що це своєрідний медичний злочин”, – заявила заступник Міністра охорони здоров’я Оксана Сивак.

Вона також запевнила, що вакцина проти кору “безпечна, надійна та ефективна”. Адже цю вакцину використовують не лише в Україні, але і в багатьох інших європейських країнах.

 

Дії у разі виявлення перших симптомів кору

 

·         Терміново  звернутися  за  медичною  допомогою,  викликавши лікаря,  та обов'язково дочекатися його прибуття.

·         Не слід самостійно вести хворого у лікарню, оскільки він є джерелом інфекції.

·         До приходу лікаря слід ізолювати хворого в окремій кімнаті, яка має бути чи­стою, добре провітрюватися.

·         Обов'язково повідомити лікарю про всі можливі контакти хворого на кір за останні 10-20 днів.

·         Хворому на кір рекомендовано організувати постільний режим, забезпечити питтям.

·         Навчити хворого при нападах кашлю, нежитю прикривати ніс і рот носовою хустинкою чи серветкою, часто мити руки милом.

·         Слід забезпечити хворого індивідуальними речами побуту (окремий посуд, засоби гігієни та інше).

·         У жодному разі не проводити самолікування хворого на кір.

·         Особам, що контактують з хворим на кір, слід використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання, наприклад, маску чи марлеву пов'язку, які варто змінюва­ти через дві і чотири години відповідно.

·         Чітко дотримуватися рекомендацій лікаря щодо лікування хворого на кір та про­ведення заходів специфічної та неспецифічної профілактики щодо контактних осіб.

           

ПАМ'ЯТКА ! «Грип та ГРВІ: що робити, щоб вберегтися»

 

 

Серед інфекційних захворювань, які офіційно реєструються в Україні, грип та ГРВІ в загальній сукупності становлять понад 90%. Щороку практично кожний шостий мешканець України залучається до епідемічного процесу з грипу та ГРВІ.

 

Щоб не захворіти на грип та ГРВІ потрібно дотримуватись заходів профілактики, котрі діляться на дві основні групи: специфічні і неспецифічні.

Перші являють собою планову вакцинацію населення. Другі - заходи, що вживаються для підвищення імунітету Поєднання специфічних заходів з неспецифічними дозволяє скоротити ризик захворювання до мінімуму.

 

Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу.   Вакцина  захищає  від усіх  актуальних  штамів  грипу,  є  безпечною   і ефективною.

         На підставі узагальнених результатів вивчення циркулюючих штамів вірусів грипу  ВООЗ рекомендувала для виробників імунобіологічних препаратів включити до складу грипозних вакцин наступні штами вірусів, що ймовірно будуть циркулювати у Північній півкулі в епідсезоні 2016-2017 рр., в тому числі і на території України.

-А/ Каліфорнія /7/2009(Н1N1)pmd09-подібний вірус,

-А/HongRong / 4801/2014 (H3N2)-подібний вірус,

-вірус B/Brisbone /60/2008

Найкращий час для проведення вакцинації - напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а навпаки-посилює здатність організму протистояти грипу.

Усі засоби специфічної профілактики грипу мають особливе значення для людей, які належать до груп ризику. Для цих людей грип становить найбільшу небезпеку. До груп ризику входять:

- діти до 5 років (особливо - діти до 2 років);

- вагітні жінки;

- люди віком від 65 років;

- люди з надмірною вагою;

- хворі на діабет;

- хворі на хронічні серцево-судинні захворювання;

- хворі на хронічні захворювання легенів;

- люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями.

Крім того, існують професійні групи ризику. У цих людей немає ніякої можливості уникнути перебування поряд із хворими людьми. Це:

- медичні працівники,

- вчителі й вихователі,

- продавці,

- водії громадського транспорту,

- усі, хто працює в багатолюдних місцях.

Щеплення проти грипу не відносяться до обов’язкових, які фінансуються державою, а до рекомендованих – вакцину необхідно купити самим, або за інші кошти (наприклад, підприємств, установ і ін.). Зрозуміло, що не кожній людині по кишені придбати недешеву вакцину.

 

Тому  варто знати і дотримуватись найголовніших неспецифічних заходів профілактики, які захистять від грипу.

1.     Під час високого ризику захворювання на ГРВЗ не відвідуйте місця, де можливе велике скупчення людей.

2.     При можливості зведіть до мінімуму поїздки у громадському транспорті.

3.     Остерігайтеся близького контакту з людьми, які мають симптоми грипу або інших ГРВЗ.

4.     Часто мийте руки з милом. Якщо немає такої можливості, обробляйте їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.

5.     Не торкайтесь слизових оболонок очей, носа, рота немитими руками.

6.     При чханні та кашлі прикривайте рот одноразовою хустинкою.

7.     Часто провітрюйте приміщення вдома та на роботі.

8.     Уникайте поцілунків, обіймів, рукостискань тощо.

9.     Не допускайте переохолодження або перегрівання організму.

10.                        Змащуйте слизові оболонки носа оксоліновою маззю. 

11.                        Проводьте щоденне вологе прибирання кімнат.

12.                       Організовуйте собі повноцінне, вітамінізоване харчування з достатньою кількістю природних джерел вітаміну С (свіжі овочі та фрукти) та фітонцидів (часник, цибуля, імбир тощо).

13.                        При погіршенні самопочуття залишайтеся вдома, не займайтеся самолікуванням — викличте лікаря для обстеження та призначення ефективного лікування.

14.                       При появі ускладнень захворювання на грип - не зволікайте. Організуйте госпіталізацію з метою отримання кваліфікованої допомоги медиків.

 

                       Насильство в сім’ї

Що ми зазвичай розуміємо під насильством? Найчастіше тільки фізичне насильство ми вважаємо насильством. Нам складно припустити, як часто ми самі демонструємо насильство або стаємо жертвами.

Виявляється, насильство – це ще й:

•   Погроза нанесення собі або іншому тілесних ушкоджень;

•   Невиразні погрози, як-от: «ти в мене дограєшся!»;

•   Погрози піти, забрати дітей, не давати грошей подати на розлучення, розповісти про щось;

•   Заподіяння шкоди домашнім тваринам ( щоб помститися партнеру);

•   Ламання та знищення особистих речей;

•   Використання брутальних слів, лайка;

•   Принижування, ображання, постійне підкреслювання недоліків;

•   Контролювання, обмеження в спілкуванні, стеження;

•   Заборона лягати спати, або насильне позбавлення сну;

•   Звинувачування у всіх проблемах;

•   Крити кування думок, почуттів, дій;

•   Поводження із ним/нею як із прислугою;

•   Ігнорування.

Насильством щодо дітей слід вважати:

•   Нехтування дитиною;

•   Нехтування обов’язків стосовно дитини;

•   Відсутність в сім’ї доброзичливої атмосфери;

•   Недостатнє забезпечення дитини наглядом та опікою;

•   Втягування дитини в з’ясування стосунків між батьками та використання її з метою шантажу;

•   Недостатнє задоволення дитини в їжі, одязі, освіті, медичній допомозі, за умови, що батьки матеріально спроможні зробити це;

•   Використання алкоголю до втрати самоконтролю над дітьми;

•   Нездатність забезпечити дитині необхідну підтримку, увагу, прихильність.

Не складно помітити, що все це не рідкість у наших сім’ях. Ми не розглядаємо це як щось особливе. Так поводилися наші батьки, батьки їхніх батьків. Така поведінка стала для нас звичною. І часто ми просто не замислюємось над тим, як це може вплинути на нас самих і наших дітей.

Коли виникає конфлікт, дорослі часто так захоплюються ним, що думають тільки про те, як відстояти свою позицію. Їм однаково, що відбувається в навколишньому світі. Діти, безумовно, не можуть бути сторонніми спостерігачами.

Чи знаєте ви, що:

•        Діти бачать, чують та пам’ятають більше ніж думають дорослі. Нам здається, що дитина в цю хвилину не бере участі в конфлікті (захоплена грою, дивиться телевізор, перебуває в іншій кімнаті). Але насправді діти завжди знають коли батьки сваряться.

•        Діти різного віку по-різному реагують, але на всіх дітей, навіть на немовлят, впливає домашнє насильство.

Будь-яке домашнє насильство, не залежно від того спрямоване воно безпосередньо на дитину чи іншого члена сім’ї, травмує дитину!

Як діти реагують на насильство в сім’ї:

Ø                         Діти зазнають почуття провини, сорому і страху, так, ніби вони відповідальні в насильстві, яке їм доводиться спостерігати.

Ø                         Діти відчувають сум.

Ø                         Діти відчувають гнів, тому що вони не спроможні змінити те, що відбувається в сім’ї.

Ø                         Як ці переживання відбиваються на поведінці дітей?

Вони можуть:

         Реагувати надто агресивно;

         Не визнавати авторитетів;

         Бути пасивними чи пригніченими;

         Мати вигляд заляканих;

         Скаржитися на головний біль, постійне відчуття втоми, сонливість тощо.

 

                                                                     Пам’ятайте!

В сім’ї дитина пізнає, як взаємодіяти з іншими людьми, як ставитися до себе і до оточення, як впоратися з труднощами і, за великим рахунком, що таке життя.

Які уроки може отримати дитина, що стикається з домашнім насильством?

1.      Насильство – це засіб розв’язання конфліктів або отримання бажаного. Цю навичку вони переносять спочатку в дитячий садок і школу, потім у дружні і близькі стосунки, а потім у свою сім’ю та своїх дітей.

2.      Негативні форми поведінки в суспільстві – найвпливовіші. Діти переконуються, що тиск та агресія призводять до бажаного результату, і не шукають інших способів взаємодії з іншими людьми. Вони не знають про те, що можна домогтися бажаного, не обмежуючи прав іншого.

3.      Довіряти людям, особливо дорослим – небезпечно. У своїх сім’ях діти не мають прикладу позитивних стосунків. Тому їм складно встановити близькі стосунки з іншими людьми. Вони не спроможні розуміти почуття інших людей.

4.      Свої почуття й потреби не можна виявляти відкрито. Дитина не може виявити свої справжні стосунки в сім’ї, тому що до неї просто нікому немає діла, або за цим настане покарання. Врешті-решт вона втрачає цю навичку – виявляти свої справжні почуття.

Дієві негативні почуття – вони привертають увагу, піднімають авторитет – тому тільки їх і варто проявляти.

 

В результаті дитина:

•           Або приховує свої почуття в сім’ї, знаходячи їм вихід на вулиці, в школі;

•           Або керується принципом – мовчи, терпи і принижуйся.

У сім’ях, де в стосунках з дітьми переважають контролювання, нехтування дитячими проблемами, тиск приниження один до одного, дитина може вирости агресивною або забитою, такою, яка не вміє постояти за себе. Тому ми повинні частіше думати про те, кого ми хочемо виховати. Ми весь час маємо пам’ятати, що дитина – це наше дзеркало.

 

Коли дитина стала свідком проявів насильства в сім’ї

1.         Допоможіть дитині поділитися своїми почуттями з кимось із дорослих. Дуже важливо, щоб це була людина, якій дитина довіряє. Якщо дитині буде з ким поговорити, її страхи та почуття самотності зменшаться. Слід обов’язково вислухати дитину до кінця, не перебиваючи та не оцінюючи її. Необхідно дати їй можливість просто висловити те, що накопилося в душі. Дуже важливо, щоб дитина зрозуміла, що розповідь про болісні почуття полегшує біль.

2.         Обговоріть з дитиною ситуацію, що склалася, її причини, можливі наслідки.

3.         Іноді діти вважають себе винними втому, що сталося між батьками. Допоможіть дитині зрозуміти: в тому, наприклад, що батьки сваряться, немає її провини.

4.         Якщо ви відчуваєте, що не в змозі допомогти дитині, зверніться до сімейного психолога.

 

Пам’ятайте!

По-справжньому допомогти дитині ви зможете тоді, коли допоможете собі.

Припинити домашнє насильство можна, навчившись поважати іншу думку, інші індивідуальні особливості, інший стиль поведінки.

Це тільки деякі поради. Спробуйте скористатися ними або знаходьте свої. Не впадайте в розпач, коли щось не виходить. З часом у вас буде виходити краще і краще. Все у ваших руках. Від вас залежить, чи залишиться все як було, чи зміниться на краще.

 

 


 

ШАНОВНІ БАТЬКИ, УЧНІ, МЕШКАНЦІ СЕЛИЩА!

ЗВЕРТАЮ ВАШУ УВАГУ НА ДОТРИМАННЯ ТЕХНІКИ БЕЗБЕКИ !

П А МЯ Т К А

щодо характерних ознак вибухового пристрою

та першочергових дій у разі його виявлення

 

Характерними ознаками вибухового пристрою є:

-      валізи, пакунки, коробки та інші предмети, залишені без нагляду;

-   отримання поштового відправлення, що не очікувалося, або вміст якого чи відправник адресату невідомі;

-         нестандартний спосіб виготовлення посилочної тари;

-  схожість виявленого предмета з штатними бойовими або навчально-імітаційними припасами (снаряд, міна та ін.), іншими піротехнічними виробами чи їх елементами;

-         наявність у виявленого предмета звуку працюючого годинникового механізму, запахів бензину, газу, розчинника, паливно-мастильних матеріалів, хімічних речовин тощо;

- наявність у виявленого предмета деталей, що не відповідають його прямому призначенню (індикаторні лампи, дроти, увімкнені електронні таймери) або зайвого контакту (з’єднання) з елементами будівельних конструкцій, трубопроводів іншими об’єктами навколишньої обстановки;

-       невідповідність ваги виявленого предмета його призначенню (наприклад, надмірна маса коробки від цукерок, банки від кави та ін.);

-       наявність на елементах будівельних конструкцій (дверях, вікнах), трубопроводах, обладнанні будь-яких сторонніх деталей (у т.ч. дротів, ниток, важелів, шнурів);

-       наявність стороннього сміття, порушення ґрунту, покриття тротуарів, газонів за відсутності інформації або пояснень відповідних комунальних і аварійних служб щодо причини їх виникнення.

У разі виявлення персоналом або відвідувачами предмета, підозрілого на вибуховий пристрій (надалі ВП) адміністрації закладу необхідно:

-       негайно повідомити керівництво закладу про виявлення ВП, час та місце його знаходження;

-       терміново проінформувати Управління МВС (тел. 102), Служби безпеки (телефон чергового – 42-21-29) та ДСНС України (телефон чергового по штабу – 42-26-95) про факт виявлення ВП, повідомивши установчі дані особи, яка виявила ВП;

-       за погодженням з правоохоронними органами викликати на об’єкт машини швидкої допомоги і аварійних служб;

-       із задіянням працівників служби охорони закладу (за умови її наявності) оточити місце виявлення ВП, знаходячись від нього на якнайбільше можливій відстані, посилити контроль за ситуацією на всьому об’єкту, виключивши вільне пересування по ньому персоналу та відвідувачів;

-       організувати евакуацію людей з приміщення чи території;

-       не наближатися, не торкати, не розкривати, не переміщати знахідку, не заливати її рідиною, не засипати піском і ґрунтом;

-       вимкнути мобільні телефони персоналу та відвідувачів, а також радіостанції (за їх наявності у працівників),

-       організувати відключення газових, водяних та електричних комунікацій, радіо- і електроапаратури, радіопередавачів (за наявності);

-       забезпечити можливість безперешкодного проходу або проїзду до ВП співробітників і транспорту оперативно-слідчої групи;

 

-       надати можливість фахівцям оперативно-слідчої групи опитати  особу, що виявила ВП.

 

https://www.youtube.com/watch?v=7mXGmqQTBsQ


 20 листопада 2018 року  у Молодіжній загальноосвітній  школі-саду І-ІІ ступенів № 40 відбувся виховний захід «Пожежна безпека», у рамках тижня

«Пожежна безпека»  вихователь групи продовженого дня Каравацька Олена Миколаївна.

       Вихованці 1-4 класів пограли у гру « Безпечно-небезпечно», розповіли вірші про пожежну безпеку, згадали номери телефонів служб порятунку за допомогою гри « Так-ні» з цеглинками Lego, основні причини виникнення пожеж у побуті, правила поведінки під час пожежі.


16.11.2018 року у Молодіжній ЗОШ – сад І-ІІ ст. № 40 підбито підсумки тижня безпеки дорожнього руху.  Пріоритетними заходами тижня були:

- виставка малюнків в холі;

- розміщення тематичної літератури, плакатів, памяток на першому поверсі школи;

- інтерактивна гра учнів з цікавими загадками, кросвордом;

- урок-презентація «Знання дорожніх знаків, безпека на дорозі».

Варто памятати, безпека дорожнього руху – твоя безпека.  




ДО УВАГИ!

 

 

 

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ СЕЛИЩА МОЛОДІЖНОГО

ТА ЙОГО МІКРОРАЙОНУ!

 

 На виконання доручення міського голови від 14.04.2017 № 4-26, доводимо до Вашого відома звернення Херсонської обласної координаційної групи Антитерористичного центру при Управлінні Служби безпеки України в Херсонській області щодо реагування на можливі прояви терористичного характеру та пам’ятку щодо першочергових дій у випадку загрози скоєння терористичного акту  (додається).

 

 

ІНСТРУКЦІЯ-ПАМ’ЯТКА

щодо першочергових дій

у випадку загрози скоєння терористичного акту

 

У разі виявлення особою предмета, що за зовнішнім виглядом може бути вибуховим пристроєм (ВП), необхідно:

- негайно повідомити чергові частини Управління Служби безпеки України в Херсонській області або Головного управління Національної поліції в Херсонській області за тел.: 42-21-29 або за номером «102»;

- не торкатись підозрілого предмету і до приїзду правоохоронців застерігати від цього оточуючих осіб;

- у разі потреби, організувати евакуацію людей з будівлі чи території, де виявлений ВП;

- суворо дотримуватись вказівок спеціалістів-вибухотехніків або інших представників правоохоронних структур.

 

Характерні ознаки предметів, що можуть належати до ВП:

- предмети (валізи, сумки, футляри, барсетки, пакунки, коробки, пакети тощо) залишені без нагляду в громадських місцях, адміністративних приміщеннях, місцях масового скупчення людей;

- предмети мають вигляд боєприпасів, навчально-імітаційних, сигнальних, освітлювальних, піротехнічних виробів чи їх елементів;

- наявність звуку працюючого годинникового механізму, джерелом якого є предмет;

- наявність запаху розчинника, паливно-мастильних матеріалів, хімічних речовин тощо;

- наявність диму, джерелом якого є предмет;

- наявність елементів (деталей), що не відповідають його прямому призначенню;

- невідповідність ваги предмета його об’єму;

- наявність будь-якого додаткового контакту предмета з об’єктами навколишньої обстановки;

- наявність у дверях, вікнах, люках будь-яких сторонніх предметів, закріпленого дроту, ниток, важелів, шнурів тощо;

- наявність стороннього сміття, порушення ґрунту за відсутності пояснень щодо їх виникнення у відповідних служб;

- тривале, без виправданих причин, перебування автотранспортних засобів поруч з адміністративними будівлями, промисловими об’єктами та місцями масового скупчення людей.

 

Треба пам’ятати, що марна трата часу при загрозі вибуху

може призвести до людських жертв !

 

Зовнішні ознаки та дії, що можуть вказувати на належність особи
чи групи осіб до терористичної чи диверсійно-розвідувальної групи:

- слабка орієнтація у населеному пункті чи іншій місцевості;

- використання підроблених документів або документів з ознаками підробки;

- невпевненість під час підрахунку готівки в українській валюті, наявність значної кількості коштів у готівці;

- використання карток банківських установ, не представлених у регіоні;

- пошук або придбання військового або спеціального одягу та нашивок, знаків та емблем українських силових відомств;

- прагнення придбати, або винаймати житло у конкретному місці без претензій щодо його вартості (аналогічно у разі придбання автомобіля);

- нав’язливість у встановленні контактів з особами та надмірна щедрість під час відвідування розважальних закладів (кафе, ресторани, клуби тощо);

- намагання вивідати (наприклад шляхом заведення розмови на асоціативні теми) інформацію про плани розгортання та застосування військової (спеціальної) техніки та особового складу Збройних сил, Державної прикордонної служби, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України чи інших силових відомств, їх передислокацію (маршрути висунення, кінцеві пункти, стан боєздатності та ступінь боєготовності, укомплектованість живою силою, боєприпасами, озброєнням, ПММ, провіантом, іншим);

- проведення збору закритої інформації щодо особливо важливих державних об’єктів, підприємств, установ та організацій залізничного, автомобільного та авіаційного транспорту, зв’язку, електроенергетики, магістральних трубопроводів, терміналів, арсеналів, гідротехнічних споруд, правоохоронних структур, військових формувань області, інших (далі – ОВО), а також приватних і компрометуючих відомостей про державних та громадських діячів, керівників та інших посадовців зазначених об’єктів;

- спроби з’ясування особливостей, недоліків та проблем охоронних та режимних заходів на ОВО, їх уразливих ділянок шляхом встановлення та поглиблення контактів з персоналом ОВО, або шляхом працевлаштування, чи наполегливих спроб переведення працівника на роботу саме на ці ділянки (наприклад, на склад зберігання рідкого хлору на підприємстві водопостачання);

- намагання отримати зразки документів, перепусток на ОВО та їх підроблення;

- дестабілізація обстановки шляхом проведення резонансних злочинів (вибухи, вбивства, напади, пограбування) під виглядом загально-кримінальних;

- поширення панічних чуток у безпосередньому спілкуванні з оточуючими, шляхом виготовлення та розповсюдження газет, листівок, брошур тощо, або через ЗМІ та соціальні мережі Інтернету, пошук та фінансування з цією метою спільників та підбурювачів;

- перебування в лісових масивах та лісосмугах, біля водоймищ (річок, ставків) під виглядом рибалок, мисливців, туристів, з метою легендування свого місцезнаходження в районах розташування вразливих в терористичному відношенні об'єктів (магістральних газогонів, хімічних підприємств, ГЕС, гребель тощо);

- використання лісових масивів, чагарників та ярів для скритного переміщення територією України, а також гротів, землянок, покинутих або незавершених будівель, підвалів та горищ жилих осель для прихованого проживання;

- звернення до медичних закладів регіону з ушкодженнями, отриманими внаслідок застосування вогнепальної чи холодної зброї, пожеж чи вибухів, осколочно-фугасних поранень, закупівля в аптечній мережі сильнодіючих медичних препаратів поза встановленим порядком їх придбання.

 

Основні правила поведінки у разі захоплення Вас заручником:

1. По можливості якомога швидше опануйте себе, заспокойтеся, не піддавайтеся паніці, не допускайте істеричних проявів. Емоційно неврівноважена людина, яка від страху впадає в паніку, лякає терористів своєю непередбачуваністю, і її, швидше за все, вб’ють першою.

2. Якщо вас поранено, старайтеся не рухатися. Так ви зменшите втрату крові.

3. Надавайте допомогу і психологічну підтримку тим, хто слабший – пораненим, жінкам, дітям, особам похилого віку. Уникайте дратівливості та конфліктів при спілкуванні з іншими заручниками.

4. Не ризикуйте своїм власним життям і життям оточуючих. Не допускайте дій, які можуть спровокувати терористів на застосування зброї і призвести до людських жертв (не кидайтеся на терористів, не вихоплюйте зброю, якщо не впевнені в успішності своїх дій).

5. Не намагайтеся умовити терористів, розчулити їх. У той же час не принижуйтеся і не благайте про пощаду.

6. Говоріть спокійним голосом, уникайте викличного, ворожого тону.

8. За необхідності виконуйте розпорядження терористів, особливо протягом перших 30-60 хвилин після нападу. Не вступайте з ними в суперечку, терпіть образи та приниження.

9. Постарайтеся переконати терористів забезпечити вам та іншим заручникам людські умови існування.

10. Запитуйте дозвіл на вчинення будь-яких дій (сісти, встати, попити, вийти в туалет).

11. Для підтримання сил їжте, якщо маєте припаси, запитавши дозволу на це у терористів.

12. Використовуйте будь-яку можливість для відпочинку. Стрес, у стані якого перебувають заручники, через деякий час призводить до повного нервового виснаження.

13. За можливості дотримуйтеся вимог особистої гігієни.

14. Старайтеся виконувати доступні фізичні вправи.

15. Застосовуйте техніки розслаблення, спробуйте чимось зайняти інтелект (читанням, письмом, тренуванням пам’яті, розв’язуванням математичних задач тощо).

16. Терористи зазвичай відбирають у заручників годинники, мобільні телефони, щоб ізолювати їх від зовнішнього світу. Тому при тривалому утриманні в полоні слідкуйте за часом, відмічайте зміну дня та ночі, ведіть, тобто запам’ятовуйте перебіг (календар) подій.

17. Будьте уважні. Намагайтеся запам’ятати імена (прізвиська), прикмети, голоси, особливості поведінки терористів, зміст їх розмов між собою. Ця інформація буде дуже важливою для правоохоронних органів після знешкодження терористів і звільнення заручників.

18. У випадку штурму спецпідрозділами правоохоронних органів приміщення, в якому вас утримують, негайно ляжте на підлогу обличчям униз, якомога далі від вікон і дверей. Ні в якому разі не беріть до рук зброю, кинуту терористами, інакше вас можуть прийняти за одного з них.

19. Більшість колишніх заручників протягом досить тривалого часу переживає посттравматичний стресовий розлад, симптомами якого можуть бути порушення сну, втрата апетиту, апатія, раптові спалахи гніву, труднощі у спілкуванні з близькими. Тому, у перші дні після звільнення вам необхідно звернутися до медичних закладів за кваліфікованою психологічною допомогою.


Навчальна евакуацiя у школi

         У свiтлi останнiх подiй у державi i взагалi, на випадок пожежi чи iншоi надзвичайноi ситуацii, у Молодiжнiй загальноосвiтнiй школi-саду №40 Херсонськоi мiськоi ради проводилися навчання для дiтей та дорослих.

       18.10.2018 року проведено планове вiдпрацювання нормативiв евакуацii учнiв та працiвникiв iз будiвлi школи. У заходi взяли участь учнi 1-9 класiв, учителi, технiчнi працiвники, обслуговуючий персонал.

        Евакуацiя почалася за вiдповiдним «один довгий» сигналом шкiльного дзвоника об 11 годинi. Дiти покинули примiщення школи спокiйно та органiзовано. Евакуйованi: 86 учнiв, 10 вчителiв, 2 технiчних працiвника i 2 обслуговуючого персоналу.

        З учнями проведено iнструктажi щодо правил проведення з небезпечними та невiдомими предметами, речовинами.

        Бережiть себе та своiх близьких! Мирного неба над головою!

В рамках тижня з безпеки життєдіяльності 16 травня 2018 року для учнів 1-4 класів Молодіжної загальноосвітньої школи-саду І-ІІ ступенів № 40 було проведено відкритий виховний захід «Дорожня абетка». Під час заходу діти змогли  поглибити  свої знання  про світлофор та  його сигнали, ознайомитися  зі значенням дорожніх знаків, з небезпечними місцями для дитячих ігор, переконатися в небезпеці проведення ігор на проїзній частині. Розвивати уміння правильно переходити вулицю; бути уважними, спостережливими, обачними.

Діти залишилися задоволені. На згадку про захід були зроблені світлини.

 16 квітня 2018 року  команда учнів Молодіжної загальноосвітньої школи-саду І-ІІ ступенів № 40 Херсонської міської ради  агітбригада «Пішоходи» взяла участь у ІІ етапі обласного конкурсу юних інспекторів дорожнього руху.

         Учні представили виступ у якому пропагували правила безпечної поведінки на дорозі та розповідали про значення деяких дорожніх знаків. Родзинкою виступу став номер творчої самодіяльності, який супроводжувався театралізованою сценкою.

       Бажаємо нашим ЮІРовцям одержати перемогу! 



УВАГА! Сьогодні терористичні акти здійснюються з використанням вибухових пристроїв, які замасковані під авторучки, мобільні телефони, гаманці, міні-магнітофони, дитячі іграшки, або розміщені у звичайних портфелях, сумках, банках, пакунках і залишені у багатолюдних місцях.  Поводження з вибухонебезпечними предметами вимагає значної уваги і обережності.

ВІД ПРАВИЛЬНИХ ДІЙ ЗАЛЕЖИТЬ ЖИТТЯ  ТА ЗДОРОВ’Я ВАШЕ І ОТОЧУЮЧИХ!

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО:

             •        наближатися до виявленого предмета;

•        пересувати його або брати в руки;

•        розряджати, кидати, ударяти по ньому;

•        розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет, приносити предмет додому, у навчальне приміщення,        інші багатолюдні місця.

  При знаходженні вибухонебезпечного пристрою:

             •        негайно (з безпечного місця) повідомте чергові служби МНС (тел. 101), поліцію (тел. 102);

•        не підходьте до предмета, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте поряд із знахідкою інших людей;

•        припиніть усі види робіт у районі виявлення вибухонебезпечного предмета;

•        не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух), дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.

У випадку, коли в будинку знайдено вибуховий пристрій і Вас евакують:

•        одягніть одяг із довгими рукавами, щільні брюки та взуття  на товстій підошві. Це може захистити від осколків скла;

•        візьміть документи (паспорт, свідоцтво про народження дітей тощо), гроші;

•        під час евакуації слідкуйте за маршрутом, указаним службами, які проводять евакуацію;

•        не намагайтеся скоротити шлях, тому що деякі райони або зони можуть бути закриті для пересування;

•        тримайтеся подалі від ліній енергопостачання, що впали.

Якщо Ваш будинок (квартира) опинилися поблизу епіцентру вибуху:

•        обережно обійдіть усі приміщення, щоб перевірити чи немає витоків води, газу, спалахів тощо;

•        у темряві в жодному випадку не запалюйте сірника або свічки – користуйтеся ліхтариком;

•        негайно вимкніть усі електроприлади, перекрийте газ, воду;

•        з безпечного місця зателефонуйте рідним і близьким, стисло повідомте про своє місцезнаходження, самопочуття;

•        перевірте як ідуть справи в сусідів – їм може знадобиться допомога.

 

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовленні фахівці-сапери, які мають допуск  до цього виду робіт.


ПАМ’ЯТКА – ІНСТРУКТАЖ

для учнів та їх батьків з техніки безпеки на період святкових та вихідних днів

1.Не дозволяйте дітям самим іти, їхати велосипедом у місця з інтенсивним рухом транспорту.

  1. Навчайте дітей при переході вулиць та під час катання на велосипеді дотримуватись правил дорожнього руху навіть у місцях, де не рухається транспорт.

  2. Навчайте дітей та контролюйте їхнє вміння користуватися сірниками, газом, побутовими та господарськими електроприладами.

  3. Ліки, отрутохімікати, пальне, боєприпаси, мисливську зброю слід тримати під замком.

  4. Слід уникати спілкування з незнайомими, малознайомими та підозрілими людьми як у громадських місцях, так і вдома.

  5. Забороніть дітям самостійно проводити пікніки в лісі, біля водойм чи в інших безлюдних місцях.

  6. Не залишайте без нагляду дітей біля ставків, озер, річок, застерігайте від необережного поводження з водою.

  7. Не дозволяйте дітям бавитися з бродячими тваринами – рознощиками заразних хвороб.

  8. Не дозволяйте брати до рук пакунки, коробки та інші речі невідомого походження - вони можуть виявитися отруйними або вибухонебезпечними.

  9. Категорично забороніть дітям гратися біля ліній електропередач, підстанцій, автозаправок, складів з паливно-мастильними матеріалами.

  10. Старі, порожні та занедбані будівлі – не місце для ігор дітей.

  11. Забороняється дітям розпалювати багаття, лазити по деревах і стрибати з них, чіплятися за виступи рухомого транспорту.

  12. Крадіжка державного та особистого майна карається законом, хоч вона і здійснена неповнолітнім.

  13. Батьки несуть повну відповідальність за бездоглядність і правопорушення неповнолітніх.

Шановні батьки! Бережіть життя та здоров’я своїх дітей!

Діти! Дотримуйтеся самі цих правил та пояснюйте їх важливість своїм одноліткам!

Будьте взаємовічливими, уважними, постійно виявляйте увагу, любов і терпіння один до одного. Приємного всім відпочинку!

 

Ласкаво просимо

в світі дошкільної групи!